Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Udany debiut Niedźwieckiego. Wawrzyk znokautowany

sobota, 01 października 2022 09:47 / Autor: Damian Wysocki
Udany debiut Niedźwieckiego. Wawrzyk znokautowany
Udany debiut Niedźwieckiego. Wawrzyk znokautowany
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Tomas Niedźwiecki z KKB RUSHH Kielce odniósł zdecydowane zwycięstwo w swoim debiucie na zawodowych ringach. Podczas XVII Suzuki Boxing Night w Łomży pokonał Krzysztofa Stawiarskiego.

28-latek, brązowy medalista ostatnich mistrzostw Europy, miał zdecydowaną przewagę od początku walki. Już w pierwszej rundzie jego rywal był liczony. Walczył jednak do końca. Sędziowie wskazali jednogłośne zwycięstwo zawodnika KKB RUSHH Kielce (60:54, 60:54, 59:55).

– To było bardzo fajne doświadczenie. Wiedziałem, że rywal pozbiera się z desek. Już jego postura wskazywała, że jest twardym zawodnikiem. Czułem się bardzo dobrze. Miałem świadomość, że wygrywam, dlatego nie byłem zdziwiony punktowaniem. To był jednorazowy wyskok. W niedzielę jadę już na kolejne zgrupowanie polskiej kadry. Myślę tylko o boksie olimpijskim, o niczym innym. Taka walka to tylko dodatek do kariery – powiedział Tomasz Niedźwiecki.  

W Łomży do ringu wrócił Andrzej Wawrzyk. Zawodnik KKB RUSHH Kielce został znokautowany w drugiej rundzie przez Michała Bołoza.

Podczas Suzuki Boxing Night odbył się również mecz boksu olimpijskiego Polska – Rumunia. „Biało-czerwoni” wygrali 12:2. W wadze średniej Bartosz Gołębiewski pokonał jednogłośnie na punkty Floriana Serbana.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO