Gołębiewski i Niedźwiecki mistrzami Polski

czwartek, 08 grudnia 2022 20:54 / Autor: Damian Wysocki

Bartosz Gołębiewski i Tomasz Niedźwiecki z KKB RUSHH Kielce zostali mistrzami Polski w boksie. W czwartek pewnie wygrali swoje walki finałowe podczas zawodów w Zabrzu.

Bartosz Gołębiewski wywalczył swój piąty mistrzowski tytuł w wadze średniej (75 kg) pokonując Rafała Perczyńskiego z SAKO Gdańsk.

Tomasz Niedźwiecki, tegoroczny brązowy medalista mistrzostw Europy, okazał się najlepszy w kategorii 86 kg. W finale pokonał jednogłośnie na punkty Jakuba Straszewskiego z Legii Warszawa. 19-latek jest młodzieżowym wicemistrzem świata z 2021 roku.

W środę srebrny medal w kategorii 54 kg wywalczyła Sandra Drabik. Zawodnicy ze Świętokrzyskiego wywalczyli jeszcze dwa brązy: Albert Orzeł (KSZO, kategoria 60 kg) oraz Filip Oszczepalski (Fighter Kielce, 67 kg).