Ronaldo Deaconu: Rywalizacja jest częścią gry. To jeden z powodów naszej dobrej formy

czwartek, 09 listopada 2023 10:01 / Autor: Michał Gajos

– To będzie trudny pojedynek, bo są w bardzo dobrej formie. Jednak my też jesteśmy w dobrej dyspozycji. Będziemy mieć po swojej stronie kibiców. Czeka nas bardzo ciekawe widowisko – zapowiada Ronaldo Deaconu przed sobotnią batalią z Jagiellonią Białystok.

Rumuński zawodnik przeżywa bardzo dobry czas przy Ściegiennego. Choć wszystko co dobre w ligowych rozgrywkach przydarzyło mu się, gdy w roli dżokera meldował się na boisku po przerwie. Przed tygodniem wrócił jednak do podstawowego składu, na co czekał od 20 sierpnia.

– Gra od początku jest tym, czego oczekuje każdy zawodnik. Cieszy mnie jednak, że moje bramki i asysty pomagały zespołowi, gdy wchodziłem z ławki – przyznaje sam zainteresowany.

Jego występ od pierwszej minuty nie musi być zwiastunem zbudowania mocnej pozycji w kadrze Kamila Kuzery. Kadrze, która zwłaszcza pod kątem zawodników ze środkowej strefy jest niezwykle wyrównana.

– Rywalizacja jest częścią gry. To jeden z powodów naszej dobrej formy – zauważa.

Teraz ten dobry moment w trwającej kampanii będą chcieli przekształcić na kolejne punkty. Tym razem rywal będzie jednak bardziej wymagający niż choćby przed tygodniem, gdy Koroniarze zremisowali z Piastem. Na Suzuki Arenę przyjedzie wicelider.

Występ na podobnym poziomie co na Śląsku może nie wystarczyć do przedłużenia serii meczów bez porażki. – Musimy grać z większą odwagą niż w Gliwicach. Wtedy byliśmy też nieco zmęczeni po pucharze. Teraz musimy zagrać z większą energią, której ostatnio zabrakło – kwituje.

Początek spotkania 15. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Koroną a Jagiellonią o godz. 20:00.