Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Powstrzymają „Gladiatorów”? Hit Ligi Mistrzów o Final4 w Hali Legionów  

środa, 24 kwietnia 2024 12:52 / Autor: Michał Gajos
Powstrzymają „Gladiatorów”? Hit Ligi Mistrzów o Final4 w Hali Legionów  
Powstrzymają „Gladiatorów”? Hit Ligi Mistrzów o Final4 w Hali Legionów  
Michał Gajos
Michał Gajos

To będzie spotkanie gigantów europejskiego szczypiorniaka. Do Kielc przyjechał najlepszy zespół globu, który zmierzy się z pretendentem do tego miana. Mowa oczywiście o ćwierćfinałowym starciu Magdeburga z Industrią Kielce. W Hali Legionów będzie gorąco!

Na to spotkanie kibice kieleckiego klubu zacierali ręce już od dłuższego czasu. Wszak już na etapie 1/8 finału Ligi Mistrzów, gdzie Industria mierzyła się z duńskim GOG, wiadomo było, że zwycięzca owej pary trafi na rozstawiony Magdeburg.

Magdeburg, który przez obóz mistrzów Polski anonsowany jest jako aktualnie najsilniejsza drużyna świata. Magdeburg, który w ostatnich miesiącach jest niedościgniony dla Żółto-Biało-Niebieskich. Ci przegrywali z nimi w listopadowym Super Globe,  a także – przede wszystkim – w finale poprzedniej edycji Ligi Mistrzów.

– Dzisiaj statystyki i historia mówią, że to Magdeburg jest najlepszą ekipą na świecie. Praca, którą wykonał Bennet Wiegert, jest czymś niesamowitym. Mają swój styl gry, a także sposób kupowania i sprowadzania piłkarzy. To daje im prawo być najlepszymi – przyznał Talant Dujshebaev.

Kielczanie chcą sprawić niespodziankę, eliminując z turnieju obrońców trofeum u progu tegorocznego Final4. – Jestem gotowy na to, aby wprowadzić naszą drużynę do Kolonii. Zobaczymy, czy się to uda. Myślę, że nie tylko ja, ale i cały zespół jest odpowiednio nastawiony do tego meczu. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani zarówno fizycznie, jak i mentalnie na ten pojedynek – zapowiedział Alex Dujshebaev.

Podczas środowego pojedynku mistrzowie Polski będą mogli liczyć na kapitalną i budującą atmosferę. W Hali Legionów stawi się komplet kibiców, którzy chcą pomóc wykrzesać z zawodników gospodarzy ponad 100 procent potencjału, a przyjezdnych przysporzyć o nerwowe ruchy.

Klub zaleca sympatykom stawienie się na swoich miejscach już kwadrans przed pierwszym rzutem tego starcia. Już wtedy trybuny mają rozgrzewać swój kocioł, a także zaprezentować specjalną oprawę.

Początek pierwszego ćwierćfinału pomiędzy obiema ekipami o godz. 18:45. Transmisja od 18:40 w Radiu eM Kielce.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO