Porażka Akademików na zakończenie sezonu

środa, 03 kwietnia 2024 20:54 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Koszykarze UJK Kielce przegrali na wyjeździe 91:98 z OPTeam Resovią Rzeszów w rewanżowym spotkaniu pierwszej rundy play-off 2. Ligi Mężczyzn.

Pierwsza kwarta wyglądała zupełnie inaczej niż zeszłotygodniowa potyczka w Kielcach. Obie drużyny zagrały wyrównane dziesięć minut, co odzwierciedlił wynik 22:22. W drugiej części gry było już gorzej i przy słabej skuteczności oraz błędach w obronie gospodarze odskoczyli na 12 punktów (49:37).

Po przerwie – podobnie jak tydzień temu – Akademicy ruszyli do odrabiania strat. Na trzy minuty przed końcem trzeciej kwarty przewaga zawodników z Podkarpacia stopniała do trzech punktów. Niestety, po kolejnych dziesięciu minutach goście przegrywali dziewięcioma punktami. Gdy wydawało się, że w kolejnej kwarcie Akademicy doprowadzą do wyrównania, dała znać o sobie duża liczba fauli która eliminowała kolejnych zawodników z Kielc. W meczu punktowało tylko sześciu naszych zawodników.

Punkty dla UJK Kielce: Piotr Osiakowski – 27; Wojciech Pisarczyk – 18; Piotr Łosiak – 17; Oskar Lesisz – 14; Jakub Lewandowski – 11; Norbert Cygan – 4.

Tym samym kielczanie odpadli z rundy play-off.

To jednak nie koniec koszykarskim emocji w tym tygodniu. Już w piątek (5 kwietnia) rusza ćwierćfinałowy turniej U-17. Zmagania w Uniwersyteckim centrum sportu potrwają do niedzieli.