Pogrom w Segedynie. Industria Kielce poznała rywala o Final4 po 30 minutach

środa, 22 marca 2023 20:13 / Autor: Damian Wysocki

Telekom Veszprem zrobił olbrzymi krok, aby zostać rywalem Industrii Kielce w walce o Final4 Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu 1/8 finału pokonał na wyjeździe OTP Bank Pick Szeged 36:23.

Węgierska rywalizacja o ćwierćfinał zapowiadała się bardzo ciekawie. Telekom Veszprem przyjechał jednak do pięknej hali w Segedynie walcem. W pierwszej połowie zmiażdżył największego krajowego rywala. Po kwadransie prowadził 8:2, a do przerwy 20:7. Podopieczni Momira Ilicia grali na niezwykłej intensywności, wychodziło im niemal wszystko.

W ekipie znad Balatonu zagrał Władimir Cupara, który niedawno przeszedł operację prawej dłoni. Na niej znalazł się specjalny opatrunek. Co ciekawe, w pierwszym wyjściu na rzut karny… popisał się skuteczną interwencją.

Po przerwie gospodarze ruszyli do odrabiania strat. Zaczęli od prowadzenia 3:1, ale trener Veszprem wziął czas, na którym przypomniał drużynie, że w przerwie umówili się na taką grę, jakby było 0:0.

Telekom Veszprem wrócił na swoje tory. Gracze Picku Szeged dalej popełniali fatalne błędy, nawet w najprostszych sytuacjach. Ekipa Momira Ilicia, bez większego wysiłku, utrzymała bardzo wysoką przewagę. Druga połowa zakończyła się remisem.

W Telekomie, w rozgrywkach Ligi Mistrzów, zadebiutował Nedim Remili, który w pierwszej części sezonu był zawodnikiem Industrii Kielce. Prawy rozgrywający zdobył cztery bramki. Najskuteczniejszy – z jedenastoma golami – był Gasper Marguc.

Rewanż w Veszprem, który wydaje się być formalnością, odbędzie się w przyszły czwartek o godz. 18.45.