Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosc

SPORT

Orlen Superliga w nowej telewizji. Siedmioletni kontrakt

środa, 09 sierpnia 2023 12:02 / Autor: Piotr Okła
Orlen Superliga w nowej telewizji. Siedmioletni kontrakt
Orlen Superliga w nowej telewizji. Siedmioletni kontrakt
Piotr Okła
Piotr Okła

Podczas specjalnej konferencji prasowej ogłoszono, że Polsat Sport będzie pokazywał rozgrywki Orlen Superligi przez siedem lat. Stacja od najbliższego sezonu pokaże dwa mecze w każdej kolejce, a wszystkie pozostałe spotkania będą dostępne w internecie.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami (o których pisaliśmy TUTAJ) rozgrywki Orlen Superligi zmieniają nadawcę. Ponad 500 meczów będzie transmitowała telewizja Polsat w ramach umowy, która obowiązuje do końca sezonu 2029/2030. Zaplanowane są stałe pory pokazywania spotkań.

– Zarezerwowane pory transmisji telewizyjnych to: niedziela godzina 15.00, poniedziałek 18.00. W przypadku serii spotkań rozgrywanych w środku tygodnia będzie to środa godzina 18.00 i 20.00 – powiedział Piotr Pykel, wicedyrektor ds. sportu Telewizji Polsat.

Pozostałe mecze z każdej kolejki będą pokazywane w internecie.

Przez cztery poprzednie sezony spotkania polskiej elity w piłce ręcznej transmitowała TVP Sport. W sumie Superliga wraca na anteny Polsatu po siedmiu latach. Stacja będzie pokazywała także mecze Orlen Superligi Kobiet. 

Poinformowano również o nabyciu przez Polsat praw do transmisji EHF Ligi Mistrzów kobiet i mężczyzn (od sezonu 2026/2027) oraz Mistrzostw Europy w 2028 i 2030 roku.

Mistrzowie Polski zainaugurują nowy sezon starciem z KGHM Chrobrym Głogów w środę, 30 sierpnia o godzinie 20.00.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO