Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Nowy zawodnik o krok. Kośmicki na kolejne wypożyczenie

czwartek, 20 lipca 2023 14:56 / Autor: Damian Wysocki
Nowy zawodnik o krok. Kośmicki na kolejne wypożyczenie
fot. Maciej Urban
Nowy zawodnik o krok. Kośmicki na kolejne wypożyczenie
fot. Maciej Urban
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Korona Kielce jest bardzo blisko zakontraktowania kolejnego zawodnika. Chodzi o zapowiadanego wcześniej środkowego defensywnego pomocnika. Na kolejne wypożyczenie trafi Igor Kośmicki, który może wrócić do Stomilu Olsztyn.

Zakontraktowanie popularnej „szóstki” było ostatnim celem „żółto-czerwonych” na letnie okienko transferowe. Rozmowy z wyselekcjonowanym wcześniej zawodnikiem trwały od dłuższego czasu.

– Cały czas jesteśmy w kontakcie. W środę rozmawiałem z zawodnikiem, którego planujemy pozyskać. Wszystko jest na dobrej drodze. Zostały do wypełnienia formalności. Czasami jest to skomplikowane. Czasami najbardziej dogadane rzeczy potrafią się zmienić na ostatniej prostej. Działamy z rozwagą i rozsądkiem – mówi Kamil Kuzera, trener kieleckiego klubu.

W najbliższych dniach na kolejne wypożyczenie trafi 21-letni Igor Kośmicki, który ostatnio ogrywał się Stomilu Olsztyn. Bardzo możliwe, że ponownie wróci na Warmię.

– Rozmawiamy w takim temacie. Jako sztab trenerski określiliśmy postęp Igora. Bez dwóch zdań, jest bardzo duży. Pamiętam go sprzed dwóch lat, kiedy poszedł na pierwsze wypożyczenie. On potrzebuje regularnej gry na wysokim poziomie. Wierzę, że to ugruntuje jego pozycje. Potrzebuje się jeszcze lepiej obudować fizycznie. Przyszłościowo będzie zawodnikiem, który będzie u nas grał. Szukamy najlepszego rozwiązania dla niego. Najważniejszy jest jego rozwój. Nie możemy niczego zahamować. W ekstraklasie mógłby dostawać zbyt mało szans – tłumaczy szkoleniowiec kieleckiego klubu.

Korona rozpocznie sezon w najbliższy poniedziałek od domowego spotkania ze Śląskiem Wrocław.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO