Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Nosan Kielce z pierwszymi medalami Mistrzostw Polski w Bilardzie! 

środa, 13 grudnia 2023 10:21 / Autor: Michał Gajos
Nosan Kielce z pierwszymi medalami Mistrzostw Polski w Bilardzie! 
Fot. Maciej Urban
Nosan Kielce z pierwszymi medalami Mistrzostw Polski w Bilardzie! 
Fot. Maciej Urban
Michał Gajos
Michał Gajos

Reprezentująca drużynę Nosanu Kielce, Katarzyna Wesołowska, zdobyła złoty medal 8-bil na mistrzostwach Polski w Bilard. Kielczanka w finałowym spotkaniu pokonała Oliwię Zalewską 5:3. Na trzecim stopniu podium stanęła z kolei Izabella Jońska. 

Po sześciu latach nieobecności w krajowym czempionacie Katarzyna Wesołowska zdobyła złoty medal mistrzostw Polski. W półfinale pokonała Izabellę Jońską, a więc klubową koleżankę, 5:4. 

– Nie myślałam o tym w ten sposób, czy po takim czasie mogę wygrać. Za sam sukces uznałam podjęcie decyzji o wystartowaniu o dziką kartę. Cały czas się wahałam, ale zobaczyłam światło –trzeba spróbować. To było jak wewnętrzne natchnienie – powiedziała mistrzyni Polski.  

Dobrze dla reprezentantów stolicy województwa świętokrzyskiego ułożyły się losy finałów w kategorii mężczyzn. Po srebrny medal sięgnął inny zawodnik Nosanu Kielce, Sebastian Batkowski, który w finale uległ Wiktorowi Zielińskiemu 2:8. Natomiast z brązowym medalem rozgrywki 8-bil zakończył Karol Skowerski, który przegrał grę o finał z późniejszym wicemistrzem kraju 6:8. 

Na najlepszego zawodnika w kategorii mężczyzn czeka specjalna nagroda o wartości ponad 55.000 złotych w postaci nominacji na Euro 2024, pokrycia kosztów w turniejach Pucharu Europy Euro Tour oraz samochód Toyota Corolla Cross, który otrzyma na cały przyszły sezon. Mistrzowie i mistrzynie Polski otrzymają nominację do kadry narodowej, a zwycięzcy poszczególnych rankingów, kwalifikację na Euro 2024.  

Zawody rozgrywane w kieleckim Hotelu Binkowski potrwają do 15 grudnia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO