MŚ: Niepokonane reprezentacje zawodników Vive

środa, 18 stycznia 2017 21:33 / Autor: Damian Wysocki

Pięć drużyn nie straciło jeszcze punktów na mistrzostwach świata we Francji. Obok gospodarzy i Danii w tym gronie znajdują się trzy zespoły, w których grają zawodnicy Vive Tauronu Kielce: Niemcy (Tobias Reichmann), Hiszpania (Julen Aginagalde) i Chorwacja (Filip Ivić i Manuel Strlek).

Hiszpania w środę po bardzo ciekawym meczu pokonała 29:25 Macedonię. Julen Aginagalde na parkiecie spędził 14. minut i nie zdobył żadnej bramki. 34 - latek zanotował jedną stratę. W barwach „Hispanos” zagrał Alex Dujszebajew, który od lipca będzie zawodnikiem Vive. Rozgrywający rzucił pięć goli (sześć prób), zanotował trzy asysty, blok i dwie straty. Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego w czwartek zmierzy się ze Słowenią i jeśli nie przegra tego pojedynku to do 1/8 finału awansuje z pierwszego miejsca.

W grupie C kolejne pewne zwycięstwo odniosły Niemcy, które pokonały 31:25 Białoruś. Skrzydłowy Vive Tauronu - Tobias Reichmann grał przez 12. minut i na swoim koncie zapisał jedną bramkę.

W innym meczu tej grupy Chorwacja rozgromiła 37:22 Chile. Przez 18. minut bramki bałkańskiej drużyny strzegł Filip Ivić, który odbił trzy z trzynastu rzutów (23 procent). Trener Żeljko Babić w spotkaniu zespołem z Ameryki Południowej dał odpocząć Manuelowi Strlekowi. Pół godziny na parkiecie spędził za to Marko Mamić, który latem trafi do Kielc. Rozgrywający zdobył cztery bramki (sześć prób), a do swojego zapisu dorzucił dwie asysty, blok i stratę.

Bardzo ciekawie zapowiada się piątkowe starcie między Chorwacją a Niemcami, które przesądzi o tym, która drużyna wygra grupę C. Spotkanie w Rouen rozpocznie się o 17.45.