MŚ: Niemcy pokonały Chorwację. Grali zawodnicy Vive

piątek, 20 stycznia 2017 18:34 / Autor: Damian Wysocki

W hitowym meczu ostatniej kolejki mistrzostw świata we Francji reprezentacja Niemiec pokonała Chorwację 28:21 i to ona do kolejnej fazy turnieju awansowała z pierwszego miejsca w grupie C. W spotkaniu zagrało trzech zawodników Vive Tauronu Kielce.

Powody do zadowolenia może mieć Tobias Reichmann, ale prawoskrzydłowy kieleckiego klubu miał minimalny wkład w wygraną swojego zespołu. „Ippe” na parkiecie przebywał tylko przez 3. minuty i rzucił jednego gola.

Znacznie skuteczniejszy po drugiej stronie był - Manuel Strlek, który zdobył pięć bramek na pięć prób. Przez 27. minut chorwackiej bramki strzegł Filip Ivić. 24 - latek odbił trzy piłki na dwadzieścia dziewięć rzutów i zanotował 16 - procentową skuteczność obron. W barwach bałkańskiej drużyny zagrał również Marko Mamić, który od 1 lipca będzie zawodnikiem Vive. Rozgrywający zaliczył dwa trafienia, dwie asysty i dwie straty.