Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosc

SPORT

Mistrz Polski trzyma spokój i jedzie do Hiszpanii. Szerokie kontakty trenera motorycznego

piątek, 11 sierpnia 2023 10:21 / Autor: Damian Wysocki
Mistrz Polski trzyma spokój i jedzie do Hiszpanii. Szerokie kontakty trenera motorycznego
Mistrz Polski trzyma spokój i jedzie do Hiszpanii. Szerokie kontakty trenera motorycznego
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Drugi raz z rzędu kieleccy szczypiorniści będą przygotowywać się do sezonu w hiszpańskim Santander. – To dobre dla zespołu, że będziemy mogli skupić się tylko na piłce ręcznej – nie ma wątpliwości trener Tałant Dujszebajew.

Zmiana otoczenia wpłynie pozytywnie na głowy zawodników, którzy od dwóch tygodni wykonują mocną pracę fizyczną pod okiem Krzysztofa Palucha.

– Dla mnie ten okres jest super, dla zawodników już mniej. Przygotowania są bardzo trudne. Budujemy formę do końca grudnia. Teraz jest dużo biegania i siłowni. Chłopaki świetnie pracują, ale też są potężnie zmęczeni – wyjaśnia doświadczony szkoleniowiec.

Ciężka praca czeka zawodników również w Hiszpanii. Na koniec tygodniowego obozu „żółto-biało-niebiescy” rozegrają dwa mecze kontrolne. W przyszły piątek zmierzą się z Atletico Valladolid, dziesiątą drużyną poprzedniego sezonu Ligi Asobal. W drugiej parze towarzyskiego turnieju zagrają BM Sinfin i BM Cangas, odpowiednio 12. i 14. drużyna hiszpańskiej ekstraklasy.

– Po raz kolejny dziękujemy miastu Santander za zaproszenie. Zagramy dwa sparingi. To dobre dla zespołu, kiedy możemy myśleć tylko o piłce ręcznej. W pierwszych dniach zrobimy jeszcze jeden cykl treningowy, od poniedziałku do środy. W czwartek zwolnimy tempo, aby zagrać sparingi. Po takim bieganiu i siłowni, chłopaki będą bardzo zmęczeni, ale to jest czas, kiedy musimy zacząć łapać rytm – wyjaśnia Tałant Dujszebajew.

– Wiemy, że rywale będą lepiej przygotowani od nas, bo trenują dwa tygodnie dłużej. Jesteśmy na innym etapie. Dobrze, że możemy zagrać z zespołami, które prezentują bardziej techniczną piłkę ręczną – uzupełnia kirgiski szkoleniowiec.

Mistrz Polski zagra w Hiszpanii jako KS Kielce. Do tej pory nie udało się sfinalizować umów z nowymi sponsorami tytularnymi. W drużynie nie ma jednak żadnej niepewności.

– Wszystko jest okej. Klub pracuje. Są trudne momenty, ale spokojnie czekamy. Jesteśmy profesjonalistami. Mam wiele doświadczenia. To kolejny krok w życiu. Wierzymy, że wszystko złoży się tak, że będziemy występować na najwyższym poziomie – przekonuje Tałant Dujszebajew.

Jedynym minusem może być pogoda. Po chłodnym początku sierpnia, w przyszłym tygodniu w Polsce nastaną upały. W Santander temperatura ma się delikatnie obniżyć.

– Pan Krzysztof Paluch dogadał z Panem Bogiem, aby chłopakom było łatwiej na treningach. Tak jest bez słońca. Na wszystko patrzymy pozytywnie. Teraz tutaj idą upały, więc wyjeżdżamy – śmieje się szkoleniowiec kieleckiego klubu.

TERMINARZ TOWARZYSKIEGO TURNIEJU W SANTANDER:

Piątek, 18 sierpnia:

18.00: Kielce - BM Atlético Valladolid

20.30: BM Sinfin - BM Cangas

Sobota, 19 sierpnia:

18.00: mecz o 3. miejsce

20.30: finał

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO