Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Magda Więckowska wróciła do kraju  

wtorek, 30 listopada 2021 13:27 / Autor: Damian Wysocki
Magda Więckowska wróciła do kraju  
fot. ZPRP
Magda Więckowska wróciła do kraju  
fot. ZPRP
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Magda Więckowska, rozgrywająca Suzuki Korony Handball, raczej nie zagra na mistrzostwach świata w Hiszpanii. 21-latka została odesłana do Polski. Jej miejsce w kadrze zajęła Julia Niewiadomska.

„Wandzia” spisała się z bardzo dobrej strony podczas zgrupowania w Szczyrku. Wywalczyła miejsce w siedemnastoosobowej kadrze na turniej w Madrycie. Zagrała w towarzyskich meczach z Niemcami i Hiszpanią. W pierwszym z nich zdobyła gola.

Wydawało się, że przeniesie się z drużyną do Walencji. Niestety, Arne Senstad odesłał ją do kraju. Do kadry dokoptowana została Julia Niewiadomska, która w weekend wywalczyła z młodzieżową reprezentacją awans do lat 20.

Magda Więckowska pozostaje w rezerwie. W razie kontuzji któreś z zawodniczek może wrócić. Związek Piłki Ręcznej w Polsce jeszcze nie potwierdził tych informacji.

„Biało-czerwone” rozpoczną zmagania na mundialu w piątek, kiedy zmierzą się z Serbią. Ich kolejnymi rywalkami będzie Rosyjska Federacja Piłki Ręcznej (5 grudnia) i Kamerun (7 grudnia). Awans do kolejnej fazy wywalczą trzy drużyny.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO