Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Decortrend2705SP

SPORT

Lettieri miał propozycję od rywala Korony w walce o utrzymanie

poniedziałek, 27 marca 2023 08:51 / Autor: Damian Wysocki
Lettieri miał propozycję od rywala Korony w walce o utrzymanie
fot. FK Panevezys
Lettieri miał propozycję od rywala Korony w walce o utrzymanie
fot. FK Panevezys
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Gino Lettieri, były trener Korony Kielce, mógł wrócić do PKO BP Ekstraklasy. Jak poinformował, jego zatrudnieniem zainteresowana była Lechia Gdańsk. 

Od  września poprzedniego roku niemiecki szkoleniowiec włoskiego pochodzenia prowadzi litewski FK Panevezys. Po czterech kolejkach nowego sezonu jego zespół jest liderem tamtejszej ekstraklasy.

Jak poinformował w rozmowie z niemieckojęzycznym portalem 4-4-2.com, jego zatrudnieniem bardzo poważnie zainteresowana była Lechia Gdańsk, która walczy o utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie, a ostatnio rozstała się z Marcinem Kaczmarkiem. Gino Lettieri nie chciał jednak zmieniać pracy.

Nawet gdyby miał inne zdanie, to nie do przeskoczenia były względy finansowe. Lechia musiałaby zapłacić FK Panevezys 80 tysięcy euro.

Klub z Gdańska zatrudnił Davida Badię.

Gino Lettieri pracował w Koronie Kielce od 5 czerwca 2017 roku do 31 sierpnia 2019 roku. "Żółto-czerwonych" poprowadził w 87 meczach, notując: 30 zwycięstw, 25 remisów i 32 porażki. Z kieleckim klubem zajął 8. i 10. miejsce w Ekstraklasie, a w pierwszym sezonie swojej pracy doprowadził go do półfinału Pucharu Polski.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO