Dwudziesta trzecia wygrana PGE VIVE

wtorek, 20 lutego 2018 18:47 / Autor: Damian Wysocki

Szczypiorniści PGE VIVE Kielce w meczu 23. kolejki PGNiG Superligi pokonali na wyjeździe Chrobrego Głogów 43:28.

Chrobry Głogów - PGE VIVE Kielce 28:43 (14:19)

PGE VIVE: Szmal, Ivić - Strlek 2, Jachlewski 3, Mamić 1, Bielecki 4, Jurkiewicz 2, Bombac 1, Lijewski 5, Dujszebajew 7, Janc 3, Djukić 4, Bis 4, Kus 7.

Mistrzowie Polski na Dolnym Śląsku zagrali w czternastoosobowym składzie. W kadrze zabrakło zmagającego się z urazem uda - Michała Jureckiego, chorego Urosa Zormana oraz Julena Aginagalde. Hiszpański obrotowy od sztabu szkoleniowego dostał wolne. Dzięki temu w większym wymiarze czasowym mógł wystąpić, powracający po kontuzji - Mateusz Kus.

Kielczanie w pierwszych minutach mieli drobne problemy ze skutecznością. Dobrze w spotkanie wprowadził się bramkarz Chrobrego - Michał Kapela. Ambitni gospodarze  na początku nieźle wyglądali w ataku. Po 12. minutach było 7:6 dla PGE VIVE. W tym fragmencie bramki dla kielczan rzucało tylko dwóch zawodników: cztery Alex Dujszebajew, natomiast trzy - Mateusz Kus.

Głogowianie starali się długo rozgrywać swoje akcje, co do 18. minuty przynosiło dobre rezultaty, bo gospodarze przegrywali tylko różnicą trzech trafień - 9:12.

Zawodnicy Tałanta Dujszebajewa w końcówce pierwszej części wyprowadzili kilka kontrataków, a do tego imponowali szybkimi wznowieniami, które przyniosły im cały worek trafień. Kielczanie do szatni schodzili z pięciobramkową przewagą - 14:19. Wynik mógł być wyższy, ale kilka odbić zanotował Michał Kapela.

Na początku drugiej połowy bardzo dobrze radził sobie rozgrywający Chrobrego - Krzysztof Tylutki. Zawodnik, który częściej gra jako obrońca w pierwszych 10. minutach na swoim koncie zapisał aż 5 trafień, popisując się stuprocentową skutecznością. Kielczanie ciągle utrzymywali jednak sześcio-siedmio bramkową przewagę.

Ostatni kwadrans zdecydowanie należał do mistrzów Polski. Zmęczeni gracze Chrobrego zaczęli seryjnie popełniać błędy, co kończyło się kontrami PGE VIVE. Kielczanie ostatecznie wygrali  43:28.

Podopieczni Tałanta Dujszebajewa w najbliższą sobotę, w przedostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów, na wyjeździe zagrają z THW Kiel.