Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

Drabik sprawdzi formę w mocno obsadzonym turnieju w Bułgarii

poniedziałek, 22 lutego 2021 10:32 / Autor: Damian Wysocki
Drabik sprawdzi formę w mocno obsadzonym turnieju w Bułgarii
Drabik sprawdzi formę w mocno obsadzonym turnieju w Bułgarii
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Sandra Drabik z SK Kickboxing Kielce od niedzieli przebywa w Sofii, gdzie we wtorek rozpoczną się zmagania w 72. Międzynarodowym Turnieju Bokserski Strandja.

33-letnia kielczanka jest jedną z pięciu polskich pięściarek, które zaprezentują się w stolicy Bułgarii. Dla „biało-czerwonych” będzie to pierwszy poważny sprawdzian po kilkutygodniowym okresie przygotowawczym. Podopieczne Karoliny Michalczuk ostatnio trenowały w Zakopanem.

– W ostatnich dniach skupialiśmy się przede wszystkim na starcie. Zeszliśmy z obciążeń, nie było już długich treningów. Pracowaliśmy nad szybkością, wyczuciem – wyjaśnia Sandra Drabik w rozmowie z telewizją Polskiego Związku Bokserskiego.

– Nie mogę powiedzieć, że jestem w pełni zadowolona. To jeszcze nie ten etap, kiedy moja forma jest szczytowa. Mam świadomość popełnianych błędów. Każdy start jest dobrym pomysłem. Tylko tak możemy przygotowywać się do najważniejszych pojedynków. Przekonamy się o swojej dyspozycji. Zobaczymy, gdzie są braki, które trzeba zniwelować – uzupełnia kielecka pięściarka.

Sandra Drabik przygotowuje się do wznowienia europejskich kwalifikacji do igrzysk olimpijskich. 33-latkę od wywalczenia przepustki do Tokio dzieli tylko jedna walka. W ćwierćfinale turnieju ma zmierzyć się Brytyjką Charley Davison. Pierwotnie eliminacje miały zostać wznowione w kwietniu, ale najprawdopodobniej będą przesunięte na początek czerwca. Rywalizacja raczej nie zostanie dokończona w Londynie. Nowe miejsce jeszcze nie jest znane.

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO