Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Kamil Suchanski

SPORT

Błażejewski: Pokazaliśmy, że jesteśmy drużyną na światowym poziomie

niedziela, 17 września 2023 11:15 / Autor: Piotr Okła
Błażejewski: Pokazaliśmy, że jesteśmy drużyną na światowym poziomie
Fot. Industria Kielce
Błażejewski: Pokazaliśmy, że jesteśmy drużyną na światowym poziomie
Fot. Industria Kielce
Piotr Okła
Piotr Okła

W meczu 5. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała domowy mecz z Grupą Azoty Unią Tarnów 45:24. – Dzisiaj pokazaliśmy, że jesteśmy drużyną na światowym poziomie  – powiedział po spotkaniu Nikodem Błażejewski, bramkarz mistrzów Polski.

Wychowanek kieleckiego klubu został wybrany MVP sobotniego spotkania. 

– Chciałbym podziękować całej drużynie, trenerowi, kibicom za wsparcie i zaufanie. Dziękuję, że trener pozwolił mi zagrać 60. minut. Zobowiązałem się, żeby zagrać dobrze i tak też było moim zdaniem – powiedział Nikodem Błażejewski.

Dobrą postawę 19-latek pokazał szczególnie w drugiej części gry. 

– Ciężko wchodziło mi się w ten mecz. Byłem nerwowy, nie bardzo mogłem się skupić. Chciałem wszystko odbić ale - jak wiadomo - nie da się tego zrobić. W drugą połowę wszedłem bardziej wyluzowany, ochłonąłem trochę. Dużo pomagała mi obrona i stąd taki wynik – zaznaczył bramkarz.

Jego zdaniem, kielczanie dobrze zareagowali na środową porażkę w Lidze Mistrzów.

– Dzisiaj pokazaliśmy, że jesteśmy drużyną na światowym poziomie. Mecz z Aalborgiem to już przeszłość i idziemy po swoje – zakończył zawodnik.

Dla graczy Unii Tarnów był to cenny sprawdzian umiejętności.

– Pozytywem jest to, że wszyscy nasi zawodnicy dzisiaj zagrali. W pierwszych czterech meczach niektórzy gracze nie dostali minut. Dziś kilka udanych interwencji naszego młodego bramkarza (Jakuba Wysockiego - przyp. red.,) co może go zmotywować do dalszej pracy. Myślę, że jest to jeden pozytyw. Zagraliśmy kilka fajnych akcji w ofensywie, doprowadzając do karnych i to tyle z pozytywów – powiedział Marcin Janas, trener Grupy Azoty Unii Tarnów.

W najbliższy czwartek (21 września) nasi szczypiorniści spotkają się z norweskim Kolstad w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Mecz rozpocznie się o godzinie 18.45 w Trondheim. Kolejne spotkanie w Orlen Superlidze kielczanie rozegrają natomiast na wyjeździe z Piotrkowianinem w niedzielę (24 września) o godzinie 16.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO