Pewne zwycięstwo Industrii Kielce w Orlen Superlidze

sobota, 16 września 2023 17:20 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

W meczu 5. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała domowy mecz z Grupą Azoty Unią Tarnów 45:24. Najwięcej bramek dla kielczan zdobył - Szymon Wiaderny -  9.

W składzie tym razem zabrakło Arkadiusza Moryty, Igora Karacicia, Daniego Dujszebajewa oraz Arcioma Karaleka. Ich miejsce zajęli powracający po kontuzjach Paweł Paczkowski i Hakur Thrastarson.

Spotkanie rozpoczęło się od szybkiego prowadzenia tarnowian 2:0. W ciągu kilkunastu sekund kielczanie doprowadzili do remisu. Na pierwsze prowadzenie „żółto-biało-niebieskich” wyprowadził Hakur Thrastarson. Islandczyk rozpoczął to spotkanie w wyjściowym składzie.

Po dziesięciu minutach gry gospodarze prowadzili już 7:3. Pierwszy kwadrans to sześciobramkowa przewaga kielczan 11:5.

Na dziesięć trafień podopieczni Tałanta Dujszebajewa odskoczyli rywalom w 22. minucie po bramce z rzutu karnego Szymona Wiaderngo. „Siódemka” została poprzedzona faulem Konrada Wątroby na Michale Olejniczaku, za który zawodnik gości został ukarany bezpośrednią czerwoną kartką.

Po pierwszej połowie Industria Kielce prowadziła z Grupą Azoty Unią Tarnów 23:13.

W drugiej części obraz gry nie zmienił się. Industra Kielce dominowała nad rywalem z Małopolski.

Po bramce Alexa Dujszebajewa „żółto-biało-niebiescy” w 39. minucie prowadzili 30:15. Dziesięć minut przed końcem spotkania po celnym rzucie Nikola Tournata - 37:19. Czterdziestą bramkę dla mistrzów Polski zdobył Szymon Wiaderny w 55. minucie.

Ostatecznie 20-krtoni mistrzowie kraju pokonali w Hali Legionów Grupę Azoty Unię Tarnów 45:24.