Akademicy zrewanżowali się Gliwicom

sobota, 10 lutego 2024 22:28 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Koszykarze UJK Kielce pokonali przed własną publicznością GTK AZS Gliwice 88:83 w 23. kolejce 2. Ligi Mężczyzn.

Początek pierwszje kwarty był niezwykle wyrównany. Pod koniec tej części gry kielczanie „odjechali” jednak gościom i po dziesięciu minutach gry prowadzili 29:17. Po powrocie na parkiet, Akademicy zbudowali dwudziestopunktową przewagę i na przerwę schodzili przy wyniku 51:35.

Druga połowa nie układała się po myśli podopiecznych Rafała Gila, a zawodnicy z Gliwic zmniejszyli prowadzenie kielczan do ośmiu punktów. W czwartej kwarcie emocje osiągnęły zenit, a goście doszli kieleckich koszykarzy na jeden punkt. Końcówka należała jednak do UJK Kielce. Akademicy wygrali pięcioma punktami.

Punkty dla UJK Kielce: Jakub Lewandowski – 21; Piotr Osiakowski – 19; Wojciech Pisarczyk – 16; Piotr Łosiak – 8; Dzmitry Makhnach – 7; Stanisław Strojek – 5; Dominik Wesołek – 4; Oskar Lesisz – 3; Adam Strojek, Maciej Suwaluk – 2; Norbert Cygan – 1.

Kolejny mecz kielczanie zagrają w środę (14 lutego) na wyjeździe z KKS Ragor Tarnowskie Góry. Początek spotkania o godzinie 20.