Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

Akademia Korony nawiązała współpracę z Orlętami

wtorek, 14 września 2021 09:06 / Autor: Damian Wysocki
Akademia Korony nawiązała współpracę z Orlętami
Akademia Korony nawiązała współpracę z Orlętami
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Akademia Korony nawiązała współpracę z Orlętami Kielce. Oprze się ona na szeroko rozumianym szkoleniu sportowym w ramach grup młodzieżowych.

– Orlęta to klub z tradycjami i bogatą historią, w którym wychowało się wielu piłkarzy. Wypracowane porozumienie pozwoli na realizowanie wspólnych projektów związanych ze kształceniem zawodników oraz trenerów. Jesteśmy przekonani, że współpraca okaże się korzystna dla obu stron i przede wszystkim dla trenujących dzieciaków – mówi Tomasz Wilman, dyrektor Akademii Korona, cytowany przez stronę internetową kieleckiego klubu.

LKS Orlęta Kielce szkoli dzieci od czwartego roku życia. Aktualnie w klubie trenuje około 200 zawodników.

– Ta współpraca to bardzo ważny krok w historii naszego klubu. Podpisana umowa daje nam możliwości rozwoju zarówno pod względem organizacyjnym, jak i przede wszystkim sportowym. Bardzo ważnym elementem porozumienia jest możliwość płynnego przejścia dla wyróżniających się chłopców w każdej kategorii wiekowej do największego klubu w naszym regionie i kontynuowanie gry w piłkę w Akademii Korona. Już w tym okienku wielu naszych zawodników zasiliło grupy młodzieżowe Korony, a kolejni dostali propozycję testów i w przyszłości będą monitorowani przez trenerów z Akademii – wyjaśnia Dominik Fiuk, prezes Orląt Kielce.

Seniorzy tego klubu rywalizują w klasie okręgowej. Celem na obecny sezon jest awans do czwartej ligi. Po podpisaniu umowy z Akademią Korony, Orlęta planują ogłoszenie dodatkowego naboru do wszystkich grup młodzieżowych i poszerzenie kadry trenerskiej.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO