Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Renata Janik: Chcemy wspólnie, energicznie i kreatywnie realizować pomysły w naszym województwie

czwartek, 22 września 2022 13:17 / Autor: Łukasz Czerwiak
Renata Janik: Chcemy wspólnie, energicznie i kreatywnie realizować pomysły w naszym województwie
Renata Janik: Chcemy wspólnie, energicznie i kreatywnie realizować pomysły w naszym województwie
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Stowarzyszenie „Inicjatywa Świętokrzyska” rozpoczęło oficjalnie swoją działalność. Projekt ma stwarzać nową przestrzeń w województwie świętokrzyskim, w której eksperci z różnych dziedzin będą mogli ze sobą nawiązać współpracę.

Na czele nowego zgromadzania, które ma działać na rzecz świętokrzyskiego społeczeństwa stoi Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

– Chcę kontynuować moją pracę społeczną, którą do tej pory wykonywałam, ale w wymiarze bardziej formalnym. Pragnę nadal współpracować z zespołem ludzi, który od lat jest wokół mnie. Inicjatywa to gotowość do pracy, energia, kreatywność i praca na rzecz naszych małych ojczyzn. Stowarzyszenie skupia osoby z różnych dziedzin - biznesu czy też samorządów terytorialnych. Nad członkami będzie czuwała społeczna rada ekspertów  – mówiła Renata Janik, prezes stowarzyszenia.

Członkami niezależnej Społecznej Rady Ekspertów merytorycznie wspierającej Stowarzyszenie Inicjatywa Świętokrzyska są w dziedzinach:

Gospodarka: Marek Banasik, prezes zarządu Świętokrzyskiego Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan oraz mecenas dr Filip Pietrzyk,

Medycyna i zdrowie: Paweł Kukiz-Szczuciński, lekarz Zespołu Ratunkowego Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej oraz dr nauk biologicznych Grzegorz Król,

Edukacja i nauka: prof. Jacek Semaniak, wieloletni rektor UJK, dr hab. Paweł Łaski, dr hab. Urszula Oettingen, dr Katarzyna Bernat,

Polityka społeczna: Magdalena Pawlik-Paciorek, wiceprezes zarządu Fundacji DOGadanka,

Sport: Olga Chaińska, dietetyczka oraz Marcin Zychalski, prezes Stowarzyszenia Sport CK,

Kultura i sztuka: Renata Drozd, sopranistka.

– Od czterech lat pełnie funkcję wicemarszałka województwa świętokrzyskiego. Moje drzwi dla mieszkańców są zawsze owarte i przychodzą oni z problemami, z którymi się borykają. Od tej pory z tymi sprawami można też zwracać się do naszego stowarzyszeni, gdyż członkowie będą mieli dyżury. Jednak naszym priorytetem jest to, aby ludzie przychodzili do nas z pomysłami, które chcą realizować. Np. zauważyli coś, co w innej gminie czy powiecie świetnie działa i też chcieliby stworzyć coś takiego u siebie. Przede wszystkim liczy się chęć do działania na rzecz gminy, powiatu czy województwa – dodaje Renata Janik.

„Inicjatywa Świętokrzyska" będzie realizować wiele działań, które zbudują profesjonalną płaszczyznę wymiany doświadczeń między samorządami, organizacjami pozarządowymi, światem naukowym i mieszkańcami województwa świętokrzyskiego.

– Moja współpraca z panią marszałek rozwijała się dobrze, gdy byłem zastępcą prezydenta miasta Kielce. Nie widziałem innej możliwości, jak współpraca z ludźmi, którzy nieustannie rozwijają nasze województwo. Zostało mi to zaproponowane i mam nadzieję, że dzięki inicjatywie będziemy mogli zrobić coś dobrego. Projekty, które zacząłem może uda się skończyć. Jest tutaj masa ludzi merytorycznych, z ogromnym doświadczeniem. Osoby te zrobiły do tej pory bardzo dużo, co budzi we mnie jeszcze większą nadzieję – powiedział Marcin Różycki, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO