Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Kradli nawet kosze na śmieci!

poniedziałek, 02 marca 2020 10:43 / Autor: Tomasz Natkaniec
Tomasz Natkaniec

Skrupulatna praca sandomierskich policjantów doprowadziła do zatrzymania podejrzanych o serię włamań do sklepów i instytucji w powiecie sandomierskim. Oprócz zatrzymania dwóch mieszkańców województwa śląskiego, odzyskana została znaczna cześć skradzionego mienia. Dodatkowo podczas czynności przy mężczyznach znalezione zostały narkotyki i broń gazowa.

Do serii włamań doszło w ciągu ostatniego tygodnia na terenie powiatu sandomierskiego. Sprawcy działający pod osłoną nocy upodobali sobie brali salony fryzjerskie, gabinety lekarskie, sklepy z częściami motoryzacyjnymi, sklepy spożywcze i przedsiębiorstwa świadczące usługi budowlane. Ich łupem padały między innymi pieniądze, komputery, sprzęt elektroniczny, a nawet kosze na śmieci. Ostatnie włamanie miało miejsce w ubiegłą środę, 26 lutego. Sprawcy działali szybko i zuchwale, licząc na łatwy łup nie przebierali w środkach, plądrując kolejne lokale.

Policjanci z wydziału  kryminalnego natychmiast przystąpili do ustalania sprawców włamań. Szybkie działanie funkcjonariuszy doprowadziło w minioną środę do zatrzymania dwóch mieszkańców województwa śląskiego. 38 i 36-latek zostali zatrzymani na jednym z parkingów w Sandomierzu. Niewykluczone jest to, że byli oni w trakcie planowania kolejnego włamania.

W trakcie wykonywanych czynności policjanci w samochodzie zatrzymanych znaleźli ponad 40 gramów białego proszku, wstępnie zidentyfikowanego jako amfetamina, broń gazową oraz przedmioty pochodzące z włamań. W toku dalszych czynności kryminalni dokonali przeszukania wynajmowanego przez podejrzanych mieszkania, gdzie zabezpieczyli kolejne przedmioty pochodzące z przestępczego procederu. 

Mężczyźni trafili do policyjnej celi. W piątek, 28 lutego usłyszeli zarzuty usiłowania i dokonania kilkudziesięciu włamań popełnionych w krótkich odstępach czasu. Sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora i zastosował wobec sprawców włamań środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO