Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

[FOTO] Policjanci rozpoczęli akcję Znicz. „Nie będzie taryfy ulgowej!”

czwartek, 31 października 2019 16:40 / Autor: Michał Łosiak
[FOTO] Policjanci rozpoczęli akcję Znicz. „Nie będzie taryfy ulgowej!”
[FOTO] Policjanci rozpoczęli akcję Znicz. „Nie będzie taryfy ulgowej!”
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Ponad tysiąc policjantów ze świętokrzyskiej drogówki bierze udział w tegorocznej akcji „Znicz”. Funkcjonariusze, jak co roku, dbają o bezpieczeństwo kierowców i pieszych odwiedzających swoich bliskich na cmentarzach.

Od dzisiaj powinniśmy spodziewać się na naszych drogach wzmożonej kontroli i większej liczby patroli policyjnych, zarówno oznakowanych, jak i nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejestratory.

– Nie będzie taryfy ulgowej dla nietrzeźwych i piratów drogowych. Będziemy przy największych nekropoliach i na trasach, po których przejeżdża najwięcej pojazdów. Chcemy kontrolować, ale i pomagać kierowcom oraz pieszym. Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami i kiedy widzimy kierującego, który może być pod wpływem alkoholu jesteśmy wówczas zobligowani do reakcji, informując służby – przypomina podkom. Mariusz Bednarski, ekspert Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach i dodaje, że mundurowi będą obecni również na mniej uczęszczanych drogach. – Piesi powinni pamiętać o odblaskach, a kierowcy o tym, aby się nie spieszyć – podkreśla.

O swoje bezpieczeństwo powinniśmy zadbać nie tylko na drodze, ale również podczas odwiedzania cmentarzy. – Złodzieje nie śpią i czyhają na nasze mienie. Pamiętajmy, aby nie zostawiać bez opieki swoich bagaży i torebek, w których mamy wartościowe rzeczy. Jeżeli my zatroszczymy się o własne bezpieczeństwo, to cali i zdrowi wrócimy do domu – przypomina podkom. Mariusz Bednarski.

Podczas zeszłorocznej akcji „Znicz” doszło do 17 wypadków, w których zginęły trzy osoby, a 31 było rannych. Policjanci zatrzymali także blisko 70 pijanych kierowców.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO