Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

[FOTO] #9milionówserc dla Bartusia. Wielka zbiórka w Sandomierzu

sobota, 01 maja 2021 22:03 / Autor: Beata Kwieczko
[FOTO] #9milionówserc dla Bartusia. Wielka zbiórka w Sandomierzu
[FOTO] #9milionówserc dla Bartusia. Wielka zbiórka w Sandomierzu
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

W Sandomierzu trwa zbiórka uliczna dla Bartusia Przychodzkiego, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Na nowoczesną terapię genową trzeba zebrać ponad dziewięć milionów złotych. Czasu jest coraz mniej.

Przez cały długi weekend majowy na rynku starego miasta w Sandomierzu oraz na bulwarach będzie można spotkać kilkudziesięciu wolontariuszy, ubranych w pomarańczowe koszulki, którzy zbierają pieniądze do puszek. Na darczyńców czekają liczne gadżety, m.in. pierniczki, magnesy i kubeczki ze zdjęciem Bartusia. Atrakcją zbiórki ulicznej jest kultowy sandomierski żuk, który już wcześniej pomagał potrzebującym pomocy mieszkańcom Sandomierza. Wyjechał na ulice, by pełnić rolę Mobilnej Pocztówki dla Bartusia, na której można zostawić swoje pozdrowienia dla małego chłopczyka.  Po mieście kursuje także wielka reklama akcji #9milionówserc dla Bartusia, a z głośników słychać apel rodziców chłopca z prośbą o wsparcie.

Najwięcej atrakcji zaplanowano na niedzielę, 2 maja. Tego dnia za kierownicą Mobilnej Pocztówki usiądzie burmistrz Sandomierza, Marcin Marzec, a o godzinie 14 odbędzie się niezwykły happening. Na znak solidarności z chorym Bartusiem nad sandomierskim Rynkiem zostanie wypuszczonych w niebo 500 balonów w kształcie serduszek. Zbiórkę będą także wspierać rycerze, fani motoryzacji oraz wolontariuszki z kół gospodyń wiejskich.

Przypomnijmy. Bartuś Przychodzki to sześciomiesięczny chłopiec z Sandomierza, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. To choroba, która stopniowo odbiera sprawność, może doprowadzić do trwałej niepełnosprawności, zaburzeń oddychania, a bez podjęcia rehabilitacji i leczenia również do śmierci. Szansą dla chłopca jest nowoczesna terapia genowa, której koszt wynosi ponad 9 milionów złotych. Bartuś musi przyjąć terapię zanim będzie ważył 13,5 kilograma.

Zbiórka uliczna jest elementem kampanii informacyjnej realizowanej pod hasłem #9milionówserc dla Bartusia. Oprócz lokalnych samorządowców, do grona osób, które niosą pomoc Bartusiowi dołączyli dotychczas znani sandomierscy sportowcy - Karol Bielecki i Karolina Kołeczek, a także m.in. Radosław Majdan, Majka Jeżowska, Małgorzata Ohme, zespół Pectus, Popek i Jakub Rzeźniczak.

Zbiórka pieniędzy na leczenie Bartusia prowadzona jest pod skrzydłami Fundacji Siepomaga i Fundacji "Serca dla Maluszka". Wpłat można dokonywać bezpośrednio poprzez Internet na stronach www.siepomaga.pl/bartus-sma oraz www.siepomaga.pl/9milionowserc. Oprócz tego, na Facebooku na rzecz Bartusia są prowadzone licytacje charytatywne.

Bartkowi można pomóc także wysyłając SMS na numer 72365 o treści 0116442. Koszt to 2,46 zł brutto (z VAT). Wpłat można dokonywać również na konto Fundacji "Serca dla Maluszka", nr: 85 1160 2202 0000 0001 9214 1142. W tytule przelewu należy wpisać: 1792 Bartłomiej Przychodzki.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO