Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MUZYKA

Robert Plant i Alison Krauss - „Raise The Roof” - nowa płyta i koncert w Polsce

poniedziałek, 22 listopada 2021 10:24 / Autor: Michał Sierlecki
Robert Plant i Alison Krauss - „Raise The Roof” - nowa płyta i koncert w Polsce
Robert Plant i Alison Krauss - „Raise The Roof” - nowa płyta i koncert w Polsce
Michał Sierlecki
Michał Sierlecki

„Raise The Roof” jest kontynuacją poprzedniej współpracy artystów i ich wspólnego albumu sprzed 14 lat - „Raising Sand”.

Doceniona przez krytyków współpraca i fantastyczne współbrzmienie obu głosów Planta i Krauss owocuje kolejnym dziełem. Znów połączyli siły, by wspólnie wydać drugi album. Za poprzedni materiał muzyczny w 2009 roku para zdobyła nagrody Grammy w kategorii Album i Płyta Roku, a także w każdej innej kategorii, w której był nominowany.

Po raz kolejny współpracując z producentem T Bone Burnettem, Robert i Alison nagrali nowe wersje piosenek pierwotnie wykonywanych przez takie legendy jak: Merle Haggard, Allen Toussaint, The Everly Brothers i Bert Jansch. "Raise The Roof" zawiera również remake klasycznego utworu Lucindy Williams "Can’t Let Go", w którym sama Lucinda udziela chórków.

Piosenki wybrane do "Raise The Roof" wywodzą się z różnych stylów i tradycji i były wynikiem rozmów prowadzonych przez lata od czasu "Raising Sand" między Alison i Robertem.

„Słyszałam, jak Lucinda Williams śpiewa "Can’t Let Go" i wysłałam to Robertowi co najmniej 10 lat temu” – mówi Alison. Przywołuje także przesłuchanie utworu "Quattro (Worlds Drift In)" amerykańskiej grupy Calexico: „ To moment, w którym wiedziałam, że zrobimy kolejny album”.

Wykonawcom zależało na tym, by nie powielać po prostu formuły udanego debiutu. „Chcieliśmy, żeby coś się zmieniło” — mówi Alison. „Wprowadziliśmy do zespołu inne osoby, inne osobowości i ponowne połączenie w studio wniosło nową intymność i harmonię”.

Robert wyjaśnia: „To bardzo dalekie od wszystkiego, co robiłem wcześniej. Uwielbiam cały kalejdoskop muzyki, który odkryłem, ale to jest miejsce, w którym możesz myśleć w utworze, możesz zdecydować, jak przenieść konkretne emocje"

W dniu premiery wspólnej płyty Robert Plant i Alison Krauss ogłosili światową trasę koncertową. Plenerowe koncerty odbędą się latem 2022 roku. Trasa Roberta Planta i Alison Krauss będzie przebiegała od nowojorskiego Forest Hills Stadium, przez londyński Hyde Park, po wspaniałą berlińską Cytadelę Spandau, a także Operę Leśną w Sopocie. Artyści pojawią się tam 18 lipca 2022 roku.

 

żródło: Warner Music

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO