Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Wigilia dla bezdomnych i potrzebujących kielczan

środa, 22 grudnia 2021 13:56 / Autor: Weronika Kępa
Wigilia dla bezdomnych i potrzebujących kielczan
Wigilia dla bezdomnych i potrzebujących kielczan
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Bezdomni, samotni i potrzebujący też zasiądą do wigilijnej wieczerzy. Spotkanie odbędzie się 24 grudnia w godzinach 11-13 przed Wojewódzkim Domem Kultury.

Spotkanie organizowane jest przede wszystkim dla osób bezdomnych, które przebywają na terenie Kielc w różnych placówkach, między innymi w naszej ogrzewalni przy Ośrodku Interwencyjno-Terapeutycznym. Zapraszamy również osoby samotne, które mają niskie uposażenie i nie stać ich na przygotowanie sobie takiego posiłku – mówi Magdalena Gościniewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.

Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną, stół zostanie rozstawiony na dziedzińcu, przed Wojewódzkim Domem Kultury, a nie tak jak w poprzednich latach, wewnątrz budynku.

– W ten sposób chcemy zmniejszyć ryzyko zakażenia. Będzie to tradycyjne spotkanie przy stole wigilijnym – informuje ks. dr Stanisław Słowik, dyr. Caritas Diecezji Kieleckiej.

W ramach inicjatywy przygotowanych zostanie 350 posiłków składających się z zupy grzybowej, barszczu czerwonego, smażonego karpia z ziemniakami i kiszoną kapustą oraz słodkiej drożdżówki.

Wychodząc każda z osób otrzyma także paczkę przygotowaną przez Caritas Diecezji Kieleckiej i Kielecki Bank Żywności, gdzie znajdą się produkty przekazane przez mieszkańców miasta i okolic podczas zbiórek żywności organizowanych w grudniu.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO