Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Nowy ośrodek dla chorych na Alzheimera prawie gotowy. Wkrótce otwarcie

poniedziałek, 17 sierpnia 2020 08:30 / Autor: Mateusz Kaczmarczyk
Mateusz Kaczmarczyk

We wrześniu zacznie funkcjonować kolejny ośrodek dla chorych na Alzheimera. Oddział powstanie w miejscu dawnego liceum im. Gałczyńskiego w Kielcach na osiedlu Świętokrzyskim.

Zakończył się remont budynku, a obecnie trwa jego meblowanie. Jeszcze do niedawna opustoszały obiekt przy Nowaka-Jeziorańskiego będzie pełnił rolę filii Ośrodka Wsparcia Dziennego dla Osób Chorych na Alzheimera w Kielcach.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach, Marek Scelina zaznacza, że Kielce są pod względem pomocy osobom chorym na Alzheimera znajdują się w czołówce polskich miast, przebijając nawet niektóre, większe aglomeracje.

- W tej chwili mamy trzy placówki miejskie i dwie założone przez organizacje pozarządowe, które łącznie mogą zapewnić dzienną pomoc nawet 140 osobom. W niektórych miastach wręcz brakuje takich miejsc – mówi.

Dodatkowym atutem opuszczonego budynku na osiedlu Świętokrzyskim jest jego lokalizacja. Do tej pory wszystkie ośrodki pomocy chorym na Alzheimera znajdowały się po zachodniej stronie miasta. Zlokalizowane są przy ulicy Krzemionkowej i Alei Legionów oraz przy ulicy Mielczarskiego i Urzędniczej.

Łącznie miejsce w północnej filii ośrodka pomocy chorym na Alzheimera będzie mógł przyjąć 45 chorych.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO