Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Na których ulicach najczęściej dochodzi do wypadków?

środa, 25 stycznia 2023 15:02 / Autor: Aleksandra Rękas
Na których ulicach najczęściej dochodzi do wypadków?
Na których ulicach najczęściej dochodzi do wypadków?
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

W całym ubiegłym roku, na kieleckich ulicach doszło do 151 wypadków, w których zginęły dwie osoby. W których miejscach najczęściej dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych? Na pierwszym miejscu niechlubnego podium znalazła się ulica Krakowska.

3023 – tyle z kolei w zeszłym roku kieleccy policjanci odnotowali kolizji.

- Jeżeli mówimy o ulicach, które są najbardziej zagrożone pod względem wystąpienia zdarzenia drogowego, to na pewno wymienimy Krakowską. W zeszłym roku doszło na niej do dwunastu wypadków. Jest to długa ulica, ruch w wielu miejscach odbywa się dwoma pasami, jest wiele przejść dla pieszych, przylegających parkingów. W niektórych miejscach mamy ograniczenie do 70. kilometrów na godzinę, kierowcy jadą więc dość szybko – mówi mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas z KMP w Kielcach.

Kolejna niebezpieczna ulica to Ściegiennego – w zeszłym roku policjanci odnotowali tam dziewięć wypadków.

- Tam również ruch odbywa się dwoma pasami ruchu, są przejścia dla pieszych i dość wysoka dopuszczalna prędkość. Ściegiennego przebiega także przez osiedla mieszkalne, gdzie porusza się wielu pieszych. To czynniki wpływające na dużą liczbę wypadków drogowych – stwierdza Perkowska-Kiepas.

Na trzecim miejscu uplasowała się Warszawska. Wzdłuż niej znajdują się uczelnie, duże parkingi, bloki.  

- Do niebezpiecznych zdarzeń dochodzi też na alei Solidarności, gdzie prowadzone są prace drogowe. Często doprowadzają do nich kierowcy, którzy jeżdżą na pamięć – zauważa policjantka.

Wysoko w rankingu niebezpiecznych ulic znalazła się też Źródłowa i 1-go Maja. Na obu w zeszłym roku doszło do sześciu wypadków.  

Jeśli chodzi o dwa śmiertelne wypadki w 2022, jeden z nich miał miejsce na 1-go Maja. Kierujący uderzył tam w zaparkowanego busa, zmarł w szpitalu. Kolejne zdarzenie odnotowano na Warszawskiej, gdzie kierowca potrącił pieszą. Kobieta zmarła w szpitalu.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO