Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Moc atrakcji w Dolinie Silnicy!

czwartek, 15 czerwca 2023 10:13 / Autor: Weronika Karyś
Moc atrakcji w Dolinie Silnicy!
Moc atrakcji w Dolinie Silnicy!
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Spektakl cyrkowy, pokazy, warsztaty, osiołki, ścianka wspinaczkowa, wata cukrowa i popcorn – już w najbliższą niedzielę, 18 czerwca, z tych atrakcji będzie można korzystać całkowicie bezpłatnie! Wszystko w ramach zbliżającego się Dnia Ojca i organizowanej w Kielcach gry miejskiej „Przygoda z Tatą” oraz pikniku rodzinnego.

To będzie weekend pełen atrakcji, szczególnie dla Tatusiów i ich pociech. W Dolinie Silnicy, przy Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim odbędzie się gra miejska „Przygoda z Tatą”, a zaraz po niej piknik rodzinny, na którym nikt nie będzie się nudził.

Od godziny 14:00 będzie można między innymi obejrzeć familijny spektakl cyrkowy „Amore czyli retro cyrk” w wykonaniu grupy artystów z Krakowa – Locomotora.

„Spektakl przeniesie nas do lat 20 ubiegłego wieku. Krótka, ale jakże romantyczna fabuła służy do zademonstrowania swych umiejętności cyrkowych przez naszych artystów. W trakcie spektaklu zobaczycie pokazy szczudlarzy, akrobatów i żonglerów. A to wszystko przy specjalnie dobranej muzyce”, zaznaczają artyści z grupy Locomotora.

Ponadto odbędą się warsztaty i pokazy cyrkowe, podczas których zarówno starsi jak i młodsi widzowie będą mogli poznać różne tajniki sztuki cyrkowej. Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w chodzeniu na szczudłach, jeździe na monocyklu oraz żonglerce.

– Na pikniku pojawią się również osiołki z „Osiołkowa”. Te niesamowite zwierzaki uwielbiają przytulanie, głaskanie i czesanie, nie pogardzą przysmakami, z chęcią zaproszą do przejażdżki na grzbiecie. Zagości też u nas ZAZ Manufaktura Pietraszki, która przeprowadzi warsztaty lukiernicze i rękodzieła. Oprócz tego dzieciaki będą mogli spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej. Nie zabraknie też darmowej waty cukrowej i popcornu – mówi Aleksandra Niemczyk, wiceprezes Stowarzyszenia Sztuka Łączenia, będącego realizatorem wydarzenia.

Przypominamy, że zapisy na wydarzenie trwają do 16 czerwca. Formularz rejestracyjny jest dostępny pod linkiem www.sztukalaczenia.org/gra. Biorąc udział w grze miejskiej „Przygoda z Tatą” można wygrać vouchery na zakupy do galerii handlowej o wartości 1000, 700 i 400 złotych.

Projekt jest realizowany w ramach programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Ojcostwo - przygoda życia”. Jego organizatorem jest wojewoda świętokrzyski, Zbigniew Koniusz, a realizatorem Stowarzyszenie Sztuka Łączenia oraz Tropem Przygody.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO