Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Marek Scelina odchodzi na emeryturę

piątek, 28 sierpnia 2020 13:11 / Autor: Mateusz Kaczmarczyk
Mateusz Kaczmarczyk

Wieloletni dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach, Marek Scelina odchodzi na emeryturę. Piątek był jego ostatnim dniem pracy w tej instytucji.

– Praca w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie był najważniejszym okresem mojego życia zawodowego, obfitującego w wiele cennych społecznie wydarzeń – stwierdził w rozmowie z Radiem eM.

– Zbudowaliśmy nowy system pomocy społecznej, o którym z zupełną dumą mogę powiedzieć, że stał się wzorem dla innych, często większych miast. Stworzyliśmy bardzo dobry system opieki dla dzieci pozbawionych pieczy rodzicielskiej oraz dla osób starszych. Ten ostatni punkt był wyjątkowo ważny, biorąc pod uwagę postępujący problem starzejącego się społeczeństwa w Polsce. Zrobiliśmy wszystko, aby wspomóc rodziny osób starszych, które chcą, lub muszą przebywać w domach, m. in. system usług opiekuńczych, z którego korzysta obecnie ponad 1500 osób. To są nie tylko moje sukcesy, ale przede wszystkim sukcesy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i sukcesy osób potrzebujących w Kielcach.

Marek Scelina przez większość życia pomagał osobom potrzebującym, był też uznanym ekspertem w dziedzinie pomocy społecznej. Zapoczątkował wiele akcji i inicjatyw, które pomogły osobom potrzebującym w Kielcach, m. in. system mieszkalnictwa dla osób starszych, czy ośrodki dla osób wsparcia dla chorych na Alzheimera. Z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie po raz pierwszy związany był w latach 1989-1990. Był również zastępcą dyrektora Wojewódzkiego Zespołu Pomocy Społecznej, a od 1998 roku kierował Świętokrzyskim Oddziałem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W 2002 został wybrany na dyrektora kieleckiego MOPRu.

Obowiązki Marka Sceliny w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie zajmie Magdalena Gościniewicz, dotychczasowa wicedyrektor tej placówki.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO