Reklama Patronat Koncert życzeń Kontakt
Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 FM | Włoszczowa 94,4 FM
Tryb Ciemny
eM Radio
WŁĄCZ RADIO
OTWÓRZ NA TELEFONIE
Kod QR
FOT. kielce.eu
FOT. kielce.eu
Nowe żłobki oficjalnie otwarte. Ruszyła rekrutacja
autor
Maciej Piętka
2026.06.02 12:51

Rozpoczyna się rekrutacja do dwóch nowych żłobków samorządowych: Żłobka Samorządowego Małego Odkrywcy przy ul. Króla Kazimierza Wielkiego 34 na Osiedlu Ślichowice oraz Żłobka Samorządowego Leśne Skrzaty przy ul. Karskiego 26 na Osiedlu Pod Telegrafem.

W nowych placówkach przygotowano łącznie 150 miejsc dla dzieci do lat 3: 100 miejsc w Żłobku Samorządowym Małego Odkrywcy na Ślichowicach oraz 50 miejsc w Żłobku Samorządowym Leśne Skrzaty na Osiedlu Pod Telegrafem.

– Rekrutację prowadzimy od 1 czerwca do 7 sierpnia 2026 roku. Rodzice i opiekunowie prawni powinni wprowadzić dane dziecka do systemu elektronicznego naboru dostępnego na wskazanej stronie, a następnie podpisać wniosek za pomocą profilu zaufanego albo wydrukować go i dostarczyć podpisany dokument do wybranej placówki do 7 sierpnia do godz. 14.00 – informuje Barbara Sipa, rzecznik prezydenta Kielc.

Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 12 sierpnia o godz. 14.30. Przez następne cztery dni rodzice będą mieli czas na potwierdzenie woli korzystania z opieki w żłobku.

Do placówek przyjmowane będą zarówno dzieci mieszkańców Kielc, jak i dzieci spoza terenu miasta.

Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu naboru, wymaganych dokumentów oraz kryteriów przyjęć dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miasta Kielce w zakładce „Opieka nad dziećmi do lat 3”.

NAJNOWSZE

OSTATNIA AKTUALIZACJA

95
5,98
98
6,63
ON
6,37
LPG
3,44
ORLEN
Jaworznia 208C, Jaworznia

CENY PALIW

SPRAWDŹ CENY AKTUALIZUJ

CZYTAJ DALEJ