Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

BIZNES

Zaproszenie na urodziny – dobra tradycja [MATERIAŁ PARTNERA]

piątek, 16 lipca 2021 14:01 / Autor: Radio eM
Zaproszenie na urodziny – dobra tradycja [MATERIAŁ PARTNERA]
Zaproszenie na urodziny – dobra tradycja [MATERIAŁ PARTNERA]
Radio eM
Radio eM

Pomimo tego że korzystamy z mediów społecznościowych, piszemy częściej sms-y i maile niż listy, to jednak są momenty, gdy sięgamy po papier i tradycyjne rozwiązania. Taką okazją są urodziny, wesela, jubileusze czy chrzciny, na które przygotowujemy eleganckie, oryginalne i piękne zaproszenia. To ukłon w stronę gości, a także okazja, by pokazać się z najlepszej strony. Oczywiście ilość projektów – wzorów, kolorów i wykończeń, jest bardzo duża. Wiele osób kupuje gotowe zaproszenie na urodziny, inni decydują się na dodatki robione na zamówienie, a jeszcze inni przygotowują je sami. Za każdym razem warto i treść, i motywy dopasować do charakteru imprezy oraz wieku gości.

Jakie zaproszenie na urodziny dla najmłodszych i tych nieco starszych?

Bardzo często koncentrujemy się na tym, by wybrać zaproszenie na urodziny dziecka. Oczywiście te dla kilkulatka będą zupełnie inne niż na osiemnastkę. W tym drugim przypadku mówimy przecież o pierwszej dorosłej imprezie, która bardzo często jest inspirowana jakimś tematem czy motywem i warto, by wszystkie elementy dekoracyjne wpisywały się w jeden styl. Niezmiennie w modzie jest zaproszenie na urodziny dla dziewczynki w pastelowych barwach, wykorzystujące roślinne motywy w stylu boho czy też eleganckie połączenie czerni ze złotem oraz bieli zestawionej z błyszczącym odcieniem rosegold. Chłopcy chętnie mogą na przykład sięgać po czerń i granat zestawione ze srebrem oraz odcienie szarości. Tu również pojawiają się akcenty humorystyczne, modne grafiki czy też oryginalne rozwiązanie. Coraz częściej więc zaproszenie na urodziny nie przypomina swojej tradycyjnej formy – nie jest kartką z tekstem, a na przykład zdjęciem z informacją o wydarzeniu, dowodem osobistym, listem gończym czy też wycinkiem z gazety. Nie zmienia to oczywiście tego, że chcemy, by goście zaszczycili nas swoją obecnością.

Tematyczne zaproszenie na urodziny

Coraz częściej imprezy urodzinowe są inspirowane konkretnym tematem. Może nim być motyw, ulubiony film czy książka czy też na przykład dana epoka. Warto zadbać wówczas, by wszystkie elementy przyjęcia były spójne. Samo zaproszenie na urodziny jest jednym z ważnych elementów. To tu pojawiają się motywy, postaci oraz kolory, dzięki którym łatwiej będzie wczuć się w klimat imprezy. Poza tym w treści można umieścić informację, że oczekujemy na przykład określonego stroju. Podstawowe wiadomości są jednak niezmienne i sam schemat treści jest dość klasyczny, bo przecież trzeba napisać: kogo, na co, gdzie i kiedy się zaprasza. Im mniej na tym poziomie wątpliwości, tym większa pewność, że goście do nas trafią na czas.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO