Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

BIZNES

Zalety wykorzystania energii słonecznej w Twoim domu [MATERIAŁ PARTNERA]

poniedziałek, 08 czerwca 2020 13:01 / Autor: Radio eM
Zalety wykorzystania energii słonecznej w Twoim domu [MATERIAŁ PARTNERA]
Zalety wykorzystania energii słonecznej w Twoim domu [MATERIAŁ PARTNERA]
Radio eM
Radio eM

Termin „energia słoneczna” odnosi się do procesu przechwytywania energii utworzonej przez Słońce i przekształcenia jej w elektryczność zdolną zasilać sieć energetyczną, która później zostanie wykorzystana do oświetlania naszych domów, ulic, biur czy maszyn przemysłowych.

Energia słoneczna należy do grupy OZE – odnawialnych źródeł energii, czyli takich których źródło jest niewyczerpalne, więc nie jesteśmy w stanie całkowicie go zużyć w przeciwieństwie do konwencjonalnych źródeł energii jak węgiel, gaz i ropa naftowa.

Fotowoltaika – zalety wykorzystania energii słonecznej

1. Światło słoneczne jest bezpłatne – Dlatego po opłaceniu zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej i okresowego (rzadkiego) serwisu urządzeń PV, koszty pozyskania i wykorzystania energii słonecznej są praktycznie bezpłatne. Warto wspomnieć w tym punkcie o licznych programach dofinansowań dla indywidualnych inwestorów obniżających koszty instalacji zestawu fotowoltaicznego.

2. Energia słoneczna jest 100% EKO – Globalne temperatury rosną w coraz szybszym tempie. Jeśli wkrótce nie podejmiemy drastycznych działań, możemy doświadczyć poważnego kryzysu klimatycznego już za kilkadziesiąt lat. Odnawialne Źródła Energii pomagają nam w trudnej walce o przetrwanie środowiska. Przeciętny system fotowoltaiczny zasilający gospodarstwo domowe jest w stanie oszczędzić około 1,2 – 1.7 tony węgla rocznie.

3. Kosmiczna technologia i jej niezawodność – Ogniwa fotowoltaiczne zostały pierwotnie opracowane do zastosowania w branży kosmicznej. Naprawa urządzeń w kosmosie jest praktycznie niemożliwa, toteż muszą być one niesamowicie niezawodne i długowieczne. Ogniwa PV nadal zasilają prawie każdego satelitę krążącego wokół Ziemi, ponieważ potrafią działać przez bardzo długi czas bez jakiejkolwiek konserwacji.

4. Niższe rachunki za prąd – Jedną z największych zalet instalacji fotowoltaicznych jest to, że ich praca może zapewnić znaczne oszczędności na rachunku za energię elektryczną. Ponadto koszty instalacji PV wciąż maleją przy jednoczesnych podwyżkach rachunków za prąd z publicznej sieci energetycznej, dlatego opłacalność wykorzystania energii słonecznej rośnie w ekspresowym tempie.

obraz 1 1

Poznałeś już zalety wykorzystania energii słonecznej, ale to nie wszystko. Dowiedz się więcej o dofinansowaniach

13 stycznia 2020 dla wszystkich Kielczan uruchomiono nowy nabór rządowego programu „Mój Prąd”, dzięki któremu możemy otrzymać 5000 zł dofinansowania na nową instalację fotowoltaiczną. Uzyskanie dotacji zależy od spełnienia kilku warunków formalnych. Więcej na temat programu „Mój Prąd” dla Kielc dowiecie się na stronie internetowej https://solarisoze.pl/.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO