Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

BIZNES

Misja awans do Ekstraklasy? [MATERIAŁ PARTNERA]

piątek, 16 lipca 2021 19:53 / Autor: Radio eM
Misja awans do Ekstraklasy? [MATERIAŁ PARTNERA]
Misja awans do Ekstraklasy? [MATERIAŁ PARTNERA]
Radio eM
Radio eM

Korona Kielce była jednym z głównych faworytów do awansu przed rozpoczęciem poprzedniej kampanii.  Zakłady bukmacherskie nie miały wątpliwości, że właśnie ta drużyna obok ŁKS'u czy Arki Gdynia powinna powalczyć o szybki powrót do Ekstraklasy. Nic bardziej mylnego - Korona Kielce zakończyła rozgrywki w połowie tabeli i w tym roku nie będzie faworytem do awansu. O co powalczą Kielczanie w kampanii 2021/2022?

Spore rozczarowanie

Występy Korony Kielce na boiskach 1.ligi w poprzednim sezonie rozczarowały wszystkich kibiców, a także ekspertów sportowych. Kielczanie mieli być jednym z głównych faworytów do awansu, a zakończyli rozgrywki w środku tabeli. Warto również wspomnieć, że ze stanowiska trenerskiego został zwolniony Maciej Bartoszek.

Sporym problemem Korony Kielce w poprzedniej kampanii była gra na własnym boisku. Kielczanie wywalczyli zaledwie 25 punktów w 17 rozegranych meczach domowych. Dla porównania zespoły, które do samego końca walczyły o awans miały tych oczek około 10 więcej. Trzeba jednak zaznaczyć, że na wyjazdach również nie było kolorowo. Ogólnie ciężko znaleźć jakiekolwiek pozytywy w grze Korony Kielce poprzedniego sezonu.

Przed rozpoczęciem nowej kampanii kibice mogą się pocieszać tym, że prawdopodobnie gorzej już być nie może. Zakłady bukmacherskie nie stawiają na Koronę Kielce w gronie faworytów do awansu, jednak być może taki stan rzeczy pomoże zespołowi w walce o Ekstraklasę.

Kielczanie przed rozpoczęciem nowej kampanii rozegrali trzy mecze towarzyskie. W pierwszym z nich Korona pokonała Zagłębie Sosnowiec 3:2, a kilka dni później Widzew Łódź 2:0. 14 lipca wygrali jeszcze z Ruchem.

Zapowiedź nowego sezonu

Nową kampanię na boiskach 1. Ligi Korona Kielce rozpocznie od domowego starcia ze Skrą Częstochowa.  Warto podkreślić, że terminarz na początku sezonu jest dla tego zespołu wyjątkowo korzystny - tydzień później zagrają z Puszczą Niepołomice, a następnie z GKS-em Jastrzębie. Trzy pierwsze mecze nowego sezonu Korona Kielce rozegra na swoim boisku, co może być sporym atutem dla tego zespołu.

Pierwsze spotkanie wyjazdowe Kielczanie rozegrają w Olsztynie, gdzie zmierzą się z zespołem, który prawdopodobnie będzie walczył o utrzymanie.

Zakłady bukmacherskie spodziewają się dobrego startu w wykonaniu Korony Kielce, ponieważ w większości z tych spotkań będzie ona faworytem. Schody mogą rozpocząć się dopiero w piątej kolejce, kiedy to do Kielc przyjedzie ŁKS Łódź.

W poprzedniej kampanii Korona Kielce nie zaliczyła dobrego początku rozgrywek, co w dłuższej perspektywie znacząco wpłynęło na sytuację w tabeli. 

W newsach zakładów bukmacherskich na stronie takiej jak www.pzbuk.pl znajdziesz wiele ciekawych informacji na temat 1. Ligi.  Oprócz gotowych statystyk na pierwszą kolejkę rozgrywek możesz również skorzystać z analiz długoterminowych, gdzie do sprawdzenia jest, chociażby awans Korony Kielce.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO