Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

BIZNES

Konopie na zdrowie

poniedziałek, 19 kwietnia 2021 16:00 / Autor: Wojciech Dudkowski
Konopie na zdrowie
Fot. Shutterstock
Konopie na zdrowie
Fot. Shutterstock
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Produkty  konopne i konopnopodobne  - olejki, kremy, maści, susz, herbaty, balsamy. Do tego Yerba Mate w różnych smakach i akcesoria do jej przygotowywania oraz suplementy diety, poprawiające odporność – to asortyment kieleckiej Manufaktury Konopnej. Wszystko to kupimy w sklepie przy ulicy Warszawskiej 16.

Konopie mają dużo zastosowań – ludzie przechodzący nowotwory, choroby Parkinsona, Alzheimera, depresje i nerwice lękowe wspierają nimi swoją terapię. Produkty konopne pomagają także podczas problemów ze snem.

– Klienci przychodzą do nas często z konkretną jednostką chorobową, prosząc o konkretne produkty w konkretnych stężeniach. W sklepie można uzyskać także poradę, które produkty i w jaki sposób  przyjmowane będą pomocne dla naszych schorzeń. Mamy nawet jednego klienta, który kupuje produkty dla swojego psa, cierpiącego na padaczkę lekooporną – mówi kierownik sklepu.

W sklepie dostępne są także olejki i kosmetyki z konopii, które przyspieszają gojenie ran, pomagają zwalczać choroby skóry i odmładzają naskórek. Mają właściwości antyoksydacyjne i przeciwgrzybicze.

Warto w tym miejscu wspomnieć o dwóch rodzajów kanabioidów, czyli substancji czynnych, zawartych w konopiach. Zawarty w marihuanie THC, czyli delta-9-tetrahydrokannabinol, jest substancją psychoaktywną, nielegalną w Polsce, poza nielicznymi przypadkami medycznymi. Produkty dostępne w Manufakturze Konopnej zawierają natomiast kannabidiol czyli CBD. Substancja ta jest uznana przez Światową Organizację Zdrowia jako nietoksyczna, niepsychoaktywna i bezpieczna. Wyniki badań wskazują na skuteczność w problemach ze snem, stanach lękowych oraz niektórych nowotworach.

W ofercie Manufaktury  znajdziemy również Yerba Mate – napar, który zawiera 10 razy więcej antyoksydantów, niż zielona herbata. Poprawia ciśnienie krwi, stymuluje pracę serca oraz wspomaga trawienie. Jest uznawana za substytut kawy.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO