Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Kielce – czy wypożyczalnia sprzętu budowlanego dostarczy urządzenia we wskazane miejsce? Sprawdzamy!

czwartek, 26 października 2023 13:22 / Autor: Paweł Michalec
Kielce – czy wypożyczalnia sprzętu budowlanego dostarczy urządzenia we wskazane miejsce? Sprawdzamy!
Kielce – czy wypożyczalnia sprzętu budowlanego dostarczy urządzenia we wskazane miejsce? Sprawdzamy!
Paweł Michalec
Paweł Michalec

Wynajem maszyn budowlanych może wiązać się z wieloma dodatkowymi wyzwaniami. Ale wcale nie musi tak być! Wystarczy, że wybierzesz zaufaną, sprawdzoną firmę, która weźmie na siebie całą logistykę związaną z transportem urządzeń pod wskazany adres.

Jaki sprzęt budowlany można dostać na wynajem?

Jeśli zdecydujesz się skorzystać z usług profesjonalnej, sprawdzonej firmy, to możliwości są ogromne. Znajdziesz tam zarówno niewielkie urządzenia, które pomogą Ci w remoncie mieszkania, np. piły czy wkrętarki, jak i potężne, ważące nawet i ważące ponad 20 ton podnośniki teleskopowe. 

Aby zdać sobie sprawę z tego, jak wiele maszyn można wynająć, zapoznajmy się poniższą listą:

  • pompy do igłofiltrów, ścieków, zatapialne, wysokociśnieniowe,
  • podnośniki masztowe, nożycowe, teleskopowe, ładowarki,
  • zagęszczarki, walce drogowe, minikoparki, wozidła budowlane,
  • nagrzewnice, osuszacze, wentylatory,
  • agregaty prądotwórcze i maszty oświetleniowe,
  • myjki ciśnieniowe, odkurzacze przemysłowe,
  • zbiorniki do betonu, przetwornice, zacieraczki.

Co łączy wszystkie wymienione wyżej urządzenia? Przede wszystkim to, że można wynająć je w wypożyczalni sprzętu budowlanego w Kielcach: https://www.drial.pl/wypozyczalnia-sprzetu-budowlanego-kielce/.

Dlaczego wynajem maszyn od zaufanych firm jest tak ważny?

Można tutaj odwołać się do prostego przykładu. Załóżmy, że Twoja firma budowlana działa w Kielcach, ale kontaktujesz się z przedsiębiorstwem, które ma tylko jedno przedstawicielstwo w Polsce, a to znajduje się w Poznaniu. Transport urządzeń do stolicy województwa świętokrzyskiego mógłby zająć wiele czasu, którego Twoja firma zapewne nie ma. 

Mało tego, często zdarza się też, że za transport sprzętu budowlanego odpowiada wynajmujący. Jeśli chcesz przewieźć na teren inwestycji, jaką realizujesz tylko drobne narzędzia, to całe zadanie jest dość proste: wsiadasz w auto i w kilka chwil zapakujesz np. wiertarki czy odkurzacz przemysłowy do bagażnika. 

Sytuacja komplikuje się, gdy przewożone są maszyny ciężkie, np. podnośniki przegubowe spalinowe. Nie każdy będzie się czuł na siłach, by zorganizować transport takiej maszyny. Zaufany dostawca, jak Drial, daje tutaj najprostsze, a zarazem najlepsze możliwe rozwiązanie: to właśnie najmujący odpowiada za spedycję – zarówno na plac budowy, jak i za odbiór po zakończeniu wszystkich prac. 

To także odpowiedź na zadane w tytule artykułu pytanie: dobre firmy nigdy nie zostawią swoich klientów na pastwę losu i wezmą na siebie transport wszystkich zamówionych maszyn. To jednak nie wszystko! Te najlepsze dają też dostęp do zamienników (o takich samych, lub podobnych parametrach technicznych), gdyby najmowane urządzenie uległo awarii. 

Im więcej przedstawicielstw, tym lepiej! 

Transport i spedycja maszyn budowlanych to niejedyne wyzwanie, z jakim będziesz się mierzyć. Równie ważną, a często bagatelizowaną kwestią, jest odległość od punktu docelowego. Jeśli będziesz transportować np. podnośnik z drugiego końca Polski, to nie dość, że sporo zapłacisz za jego dostarczenie, to jeszcze zajmie to sporo cennych roboczogodzin. 

Firmy jak Drial.pl podchodzą do sprawy inaczej: stawiają na rozbudowaną sieć punktów w całym kraju. Przykładowo mieszkańcy Kielc mają blisko siebie aż trzy takie przedstawicielstwa:

  • w Krakowie,
  • w Sosnowcu,
  • w Rawie Mazowieckiej. 

Oznacza to, że gdyby interesujących urządzeń nie było na miejscu, to ich transport może wziąć na siebie inny oddział, np. z Krakowa. Maszyny dotrą na czas, dzięki czemu z pewnością wywiążesz się z terminów, jakie narzucił Ci zleceniodawca! 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO