Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Jaki internet w Kielcach wybrać i na co zwrócić uwagę?

środa, 06 grudnia 2023 15:23 / Autor: Paweł Michalec
Jaki internet w Kielcach wybrać i na co zwrócić uwagę?
Jaki internet w Kielcach wybrać i na co zwrócić uwagę?
Paweł Michalec
Paweł Michalec

Wybór odpowiedniego rodzaju Internetu domowego nie jest łatwy. Pod uwagę trzeba wziąć wiele czynników, od których uzależniona będzie np. wymagana szybkość transmisji danych. Inny rodzaj łącza sprawdzi się w przypadku graczy, a inny w przypadku zwykłych użytkowników. Mieszkańcy Kielc mają pod tym względem nieograniczone możliwości wyboru. Jednak na jaki Internet faktycznie warto postawić? Na co warto zwrócić uwagę, wybierając domowy Internet w Kielcach?

Internet jest obecnie tym medium transmisyjnym, bez którego większość osób nie wyobraża sobie życia. Korzystanie z łącza umożliwia obecnie czerpanie rozrywki, naukę, pracę oraz gwarantuje dostęp do szerokiej bazy informacji.

Wybierając internet Kielce, warto na wstępie przeanalizować swoje potrzeby i sprawdzić, jak duży transfer danych będzie faktycznie potrzebny. Jeśli główną potrzebą są internetowe rozgrywki, wideokonferencje, czy oglądanie filmów w jakości 4 K, to analogicznie limit przesyłu danych powinien być znacznie większy niż w przypadku osób, które korzystają z łącza jedynie celem przeglądania stron.

Kolejną, istotną kwestią jest stabilność łącza. Z pewnością nikt nie chce doświadczać nagłych przerw w dostępie do łącza, szczególnie jeśli w grę wchodzi praca w trybie home-office.

Warto także uwzględnić dostawcę usług telekomunikacyjnych, który może zagwarantować maksymalnie dopasowaną ofertę oraz atrakcyjną cenę. Na ten moment, na terenie Kielc, jednym z takich dostawców jest, chociażby Play.

Internet światłowodowy – czy to najlepszy wybór do domu?

W dzisiejszych czasach szybkość działania Internetu, a także brak ewentualnych przerw w transmisji danych, stają się najważniejsze. To właśnie technologia światłowodowa może je zagwarantować.

Szerokopasmowe łącze światłowodowe jest absolutną innowacją dla użytkowników sieci - zarówno prywatnych jak i biznesowych. Technologia FTTH, czyli Fiber To The Home cechuje się przede wszystkim:

  • ogromną przepustowością – dzięki czemu zarówno wysyłanie jak i odbieranie danych odbywa się błyskawicznie;
  • stabilnością – Internet światłowodowy wiąże się z wyjątkowo niskim ryzykiem utraty łączności z siecią.

Jest to więc idealne rozwiązanie zarówno dla tych, którzy spędzają wolny czas, grając w ulubione gry, lub oglądając filmy, jak i dla tych, pracujących zdalnie.

Światłowód w Kielcach – czy jest on wszędzie dostępny?

Internet światłowodowy w dalszym ciągu pozostaje łączem o ograniczonym dostępie. Jednocześnie światłowód Kielce nie powinien być większym problemem. Duże miasta i aglomeracje posiadają świetnie rozwiniętą sieć szerokopasmowego Internetu, a pewne problemy pojawiały się głównie w odniesieniu do mniejszych miejscowości.

Jednocześnie, jeśli zapadła decyzja o podłączeniu światłowodu w Kielcach, warto dokładnie sprawdzić, czy aby w danym budynku lub na danej ulicy jest on dostępny. Najprościej będzie skorzystać ze strony danego dostawy usług jak np. Play. Na niej wystarczy podać adres i sprawdzić, czy dany dostawca oferuje swoje usługi w danej lokalizacji.

Nie da się ukryć, że mapa światłowodowa w Polsce z dnia na dzień znacznie rozszerza swój zasięg. Wobec tego w metropolii takiej jak Kielce, z dostępem do tego łącza nie powinno być najmniejszych problemów.

Dostawca Internetu światłowodowego w Kielcach – jak wybrać najlepszego?

Jeśli zapadła decyzja odnośnie tego, że w dom ma zostać podłączony do sieci światłowodowej, warto wybrać najlepszego dostawcę takiego łącza. Wówczas użytkownicy będą mogli cieszyć się nie tylko szybkością i stabilnością, ale także względnie atrakcyjnymi kosztami eksploatacji.

Obecnie, w Kielcach dużą popularnością cieszy się dostawca usług Play, który proponuje trzy pakiety szybkości: do 5 Gb/s, do 1 Gb/s, do 600 Mb/s oraz do 300 Mb/s. Taka różnorodność sprawia, że można dopasować ofertę do swoich potrzeb, a także do możliwości finansowych.

Dodatkowo umowa zawierana jest na czas nieokreślony, co jest świetnym rozwiązaniem dla studentów czy osób wynajmujących mieszkanie. Z takiej umowy można zrezygnować w dowolnym momencie, bez ponoszenia konsekwencji.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO