Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Buty robocze na każdą okazję. Co wybrać, aby czuć się bezpiecznie w pracy?

wtorek, 24 października 2023 11:25 / Autor: Paweł Michalec
Buty robocze na każdą okazję. Co wybrać, aby czuć się bezpiecznie w pracy?
Buty robocze na każdą okazję. Co wybrać, aby czuć się bezpiecznie w pracy?
Paweł Michalec
Paweł Michalec

Dobre buty do pracy to podstawa. Zapewniają bezpieczeństwo, jak i wygodę w trudnych warunkach. Poniżej przygotowaliśmy krótki poradnik. Dowiesz się z niego, na co zwrócić uwagę, kupując buty robocze męskie, jak i damskie.

Buty ochronne na trudne warunki pracy w terenie

Kiedy pada temat butów roboczych, na myśl zwykle przychodzi obuwie heavy-duty. To produkty zaprojektowane z myślą o trudnych warunkach, które zwykle mają miejsce na świeżym powietrzu. Jakie buty robocze kupić, aby zapewnić sobie komfort pracy w terenie? Bardzo ważny jest protektor, czyli podeszwa z głębokimi rowkami. Ma dobre właściwości antypoślizgowe. Do tego powinien zostać wykonany z mocnej gumy, która jest odporna na oleje i smary, jak również nie zetrze się tak łatwo. Prawdą jest przecież to, że najtańsze półbuty robocze trzeba wymienić szybko, ponieważ protektor ulega zatarciu w ciągu kilku tygodni. W rezultacie taki but nie jest już tak bezpieczny, jak powinien. Mocny podnosek kompozytowy czy wkładka antyprzebiciowa to dodatkowe plusy, na które warto zwrócić uwagę.

Obuwie robocze zimowe

Oczywiście osobną kategorię stanowią buty robocze na zimę. One również muszą mieć wysokiej klasy protektor, ale pamiętajmy też o wysokiej cholewce. To bardzo istotne ze względu na oblodzenia. Buty ponad kostkę ustabilizują staw skokowy. W związku z tym, jeśli dojdzie do poślizgu, kostka nie ulegnie skręceniu tak szybko, jak by miały ją chronić niskie trzewiki robocze.

Nie bez znaczenia jest także ocieplina. Nowoczesne tworzywa sztuczne mają doskonałe właściwości termiczne. Tzw. kożuszek wewnątrz buta zapewni ciepło nawet w największe mrozy. Ważne: kupując buty robocze zimowe, należy zamówić większy rozmiar niż w ciągu sezonu letniego ze względu na ocieplinę właśnie, jak i grubsze skarpety.

Obuwie robocze dla spawacza

Buty spawalnicze to konkretne obuwie robocze BHP. I tu ważna jest podeszwa, z tym że powinna być odporna na wysokie temperatury bliskie nawet 300 st. Celsjusza. Ze względu na charakterystykę pracy spawacza jego obuwie zawodowe powinno być wykonane bez użycia metalu. Dzięki temu będzie amagnetyczne. Właściwości antyelektrostatyczne zapewni również użycie specjalnej pianki. Z koeli w przypadku cholewki podstawowym materiałem jest często gruba skóra hydroforowa i to naszym zdaniem najlepszy kierunek.

Profesjonalne buty robocze dla kobiet

Męskie buty robocze to trochę co innego niż te przeznaczone dla pań. Choć posiadają stosowne certyfikaty, właściwości antyelektrostatyczne oraz inne cechy opisane powyżej, mają nieco odmienny kształt. Rzecz w tym, że damska stopa różni się od męskiej. Dlatego nie zalecamy kupowania obuwia męskiego z myślą o tym, że i paniom będzie w nich wygodnie. Do tego, warto zauważyć, damskie buty BHP w wielu wypadkach mają też inną kolorystykę. Na pewno doceni to niejedna pani na hali magazynowej lub w zakładzie drzewnym, powiedzmy.

Sandały robocze na lato

Wspomnieliśmy o trudnych warunkach zimowym, ale w lipcu i sierpniu upały na budowie mogą dać się we znaki równie mocno, co mróz. Jaki buty robocze na lato? Sandały ochronne z certyfikatami bezpieczeństwa to bardzo dobry pomysł. To lekkie buty robocze, a jednocześnie mocne i dobrze trzymające się podłoża. Poza tym zapewniają przewiew powietrza. Dzięki temu stopa nie spoci się, a to z kolei pozwoli uniknąć otarć i pęcherzy. Zdecydowanie zachęcamy do kupna takiego obuwia. Ciężka praca latem od razu stanie się bardziej komfortowa. Co jednak najważniejsze, będzie bezpieczniejsza.

Tag: BUTY OKAZJA
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO