Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

BIZNES

Wielka inwestycja w Warszawie. Prezydent: Tu powstaną leki ratujące życie

czwartek, 24 czerwca 2021 12:02 / Autor: Michał Łosiak
Wielka inwestycja w Warszawie. Prezydent: Tu powstaną leki ratujące życie
Eliza Radzikowska-Białobrzewska/KPRP
Wielka inwestycja w Warszawie. Prezydent: Tu powstaną leki ratujące życie
Eliza Radzikowska-Białobrzewska/KPRP
Michał Łosiak
Michał Łosiak

W Warszawie odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych. Zakończenie inwestycji jest planowane w 2023 roku.

W wydarzeniu wzięli udział, między innymi, prezydent Andrzej Duda, prezes Zarządu TZF „Polfa” S.A. Jarosław Król i wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki.

Prezydent podkreślił, że inwestycja jest przełomowa, ambitna i unikalna na skalę światową.

– Wykonanie tego wielkiego zadania to pieniądze ogromne, ale jeśli weźmiemy pod uwagę cele, dla jakich ta inwestycja jest realizowana, to śmiało można powiedzieć, że to są pieniądze żadne, bo nie da się wycenić ludzkiego życia, a będą tu powstawały lekki ratujące życie – podkreślił prezydent Andrzej Duda.

Jak podkreśla prezes Jarosław Król, powstanie tak wielkiego przedsięwzięcia nie byłoby możliwe bez ciężkiej pracy ludzi. Na uznanie zasługuje zespół Tarchomińskich Zakładów Farmaceutycznych „Polfa”.

Chciałbym niezwykle gorąco podziękować tym, bez których ciężkiej pracy by nas tutaj nie było. Przedsiębiorczemu, pracowitemu, odważnemu, kreatywnemu zespołowi Polfy Tarchomin. Nasze motto brzmi „kochamy życie, podejmujemy wyzwania, leczymy skutecznie”. W ostatnim czasie udowodniliśmy, że to nie są puste słowa.

Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych zacznie działać w 2023 roku. Będzie to jedyny taki kompleks w tej części Europy. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom będą tam wytwarzane leki, które do tej pory nie były produkowane w Polsce. Wydajność produkcji jest szacowana na sześć milionów dawek leków rocznie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO