Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

BIZNES

Korona powalczy o awans do Ekstraklasy?

poniedziałek, 26 lipca 2021 14:50 / Autor: Radio eM
Materiał partnera
Korona powalczy o awans do Ekstraklasy?
Korona powalczy o awans do Ekstraklasy?
Radio eM
Radio eM

30 lipca rozpocznie się kampania 2021-2022 na boiskach 1. Ligi. Korona Kielce w pierwszym spotkaniu zmierzy się na własnym obiekcie ze Skrą Częstochowa. Gospodarze będą faworytem tego meczu w opinii zakładów bukmacherskich, jednak czy Kielczanie w całych rozgrywkach będą w stanie powalczyć o awans?

Korona Kielce w poprzednim sezonie

Przed rozpoczęciem poprzedniej kampanii Korona Kielce była jednym z głównych faworytów do awansu. Szanse tego zespołu były oceniane bardzo wysoko, ale podobnie było w przypadku pozostałych spadkowiczów z Ekstraklasy, czyli ŁKS-u czy Arki Gdynia. Ostatecznie żadna z tych drużyn nie wywalczyła awansu, co było sporym zaskoczeniem dla analityków zakładów bukmacherskich.

Fakty są takie, że Korona Kielce w poprzednim sezonie nie tylko nie włączyła się do walki o awans, ale bliżej jej było do spadku z ligi. Kibice w Kielcach liczą, że piłkarze tego zespołu nie powtórzą drugiej tak fatalnej kampanii.

Notowania zakładów bukmacherskich przed rozpoczęciem nadchodzącego sezonu nie wskazują na Koronę Kielce jako jednego z głównych faworytów do awansu. Zdecydowanie wyżej oceniane są szanse takich zespołów jak ŁKS Arka czy Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Korona Kielce w poprzednim sezonie bardzo słabo prezentowała się na swoim boisku. Wystarczy wspomnieć, że spadkowicze z Ekstraklasy zakończył rozgrywki z dorobkiem 25 punktów wywalczonych meczach domowych. Dodatkowo Korona miała ujemny bilans bramkowy.

Korona Kielce – statystyki w meczach domowych:

Korona Kielce zdobyła 25 punktów w meczach domowych.

Kielczanie w ubiegłej kampanii zdobyli 19 bramek na swoim boisku.

Korona Kielce w poprzednim sezonie straciła 22 bramki na własnym obiekcie.

W klasyfikacji meczów domowych Korona Kielce zajęła 11. Miejsce.

Korona była niepokonana w czterech ostatnich meczach domowych ubiegłego sezonu.

Korona wygrała 7 z 17 meczów domowych w ubiegłej kampanii.

Kielczanie w całym ubiegłym sezonie zaliczyli sześć domowych porażek.

Korona Kielce zremisowała 4 z 17 meczów ligowych na swoim boisku.

Ostatnią porażkę na własnym stadionie Korona Kielce zanotowała 24 kwietnia w pojedynku z ŁKS-em.

Na wyjazdach również nie było kolorowo, ponieważ w tej klasyfikacji Korona skończyła rozgrywki dopiero na 12 miejscu. Warto także podkreślić, że Kielczanie wywalczyli zaledwie 16 punktów w 17 ligowych delegacjach. Jedno jest pewne - przed nadchodzącym sezonem nie mogą pozwolić sobie na tak słabe rezultaty, jeśli realnie chcą włączyć się do walki o awans.

Korona Kielce – statystyki na wyjazdach:

W klasyfikacji meczów wyjazdowych Korona Kielce zakończyła rozgrywki na 12. miejscu.

Korona przegrała aż 9 z 17 meczów wyjazdowych w poprzednim sezonie.

Kielczanie wygrali zaledwie 4 delegacje w poprzednich rozgrywkach.

Korona Kielce w 17 meczach wyjazdowych zdobyła zaledwie 12 bramek.

Kielczanie aż 24 razy wyjmowali piłkę z własnej siatki w meczach wyjazdowych.

Korona Kielce przegrała 4 z 5 ostatnich meczów wyjazdowych w ubiegłym sezonie.

Korona uzbierała zaledwie 16 punktów w 17 meczach wyjazdowych poprzedniego sezonu.

Kielczanie byli jedną z najgorszych drużyn wyjazdowych pod kątem liczby strzelonych goli.

Skra Częstochowa

Skra Częstochowa na początku poprzedniej kampanii nie znajdowała się w gronie faworytów do awansu. Można powiedzieć, że piłkarze tego zespołu osiągnęli wynik ponad stan, jednak trzeba przyznać, że na boisku solidnie na to zapracowali. Skra Częstochowa w sezonie zasadniczym zakończyła rozgrywki na miejscu gwarantującym udział w barażach. Mimo wszystko zakłady bukmacherskie w wyżej oceniały szansę na awans takich drużyn jak Wigry Suwałki czy Chojniczanka Chojnice.

Można powiedzieć, że Skra Częstochowa w meczach barażowych sprawiła 2 niespodzianki. Właśnie dlatego na początku nowego sezonu nie można lekceważyć tego zespołu, a patrząc na ofertę zakładów bukmacherskich, można dojść do wniosku, że analitycy legalnego bukmachera Superbet nie dają im większych szans na wywalczenie choćby jednego punktu.

Przed nadchodzącym sezonem Skra Częstochowa rozegrała cztery mecze sparingowe, w których zanotowała tylko jedno zwycięstwo. Warto także podkreślić, że w tym czasie żaden z pojedynków nie zakończył się wynikiem BTTS.  Zawodnicy beniaminka w poprzednich rozgrywkach również mieli tendencję do notowania sporej liczby rezultatów -2,5 gola. Więcej szczegółowych informacji, a także różnorodnych statystyk meczowych odnajdziesz na stronie takiej jak Superbet zakłady bukmacherskie.

Korona Kielce vs Skra Częstochowa

W pierwszym spotkaniu nowego sezonu Korona Kielce zmierzy się na własnym boisku ze Skrą Częstochowa. Zdaniem zakładów sportowych online gospodarze są wyraźnym faworytem rywalizacji z beniaminkiem.

Korona przed sezonem rozegrała cztery mecze sparingowe. W tym czasie drużyna z Kielc nie doznała nawet jednej porażki. Na taki bilans składają się trzy zwycięstwa, a także remis z ŁKS-em. Czy dobrą formę uda się podtrzymać również na ligowych boiskach?

Warto odnotować, za piątkowe starcie Korony Kielce ze Skrą Częstochowa będzie pierwszą oficjalną rywalizacją tych drużyn w XXI wieku.

Statystyki zakładów bukmacherskich

Tak jak wcześniej wspomniałem, Korona Kielce jest zdecydowanym faworytem tej rywalizacji. Patrząc na przeliczniki w rynkach głównych, można dojść do wniosku, że gospodarze są jednym z największych „pewniaczków" w 1. kolejce, a przynajmniej na papierze.

Analizując ubiegły sezon w wykonaniu Korony Kielce, ciężko dojść do wniosku, że w nadchodzącej kampanii gra tego zespołu odmieni się o 180 stopni. Nie uwierzę, dopóki nie zobaczę. Korona ostatnią porażkę na swoim obiekcie zanotowała 24 kwietnia z ŁKS-em, a od tego czasu jest niepokonana w Kielcach.

Większość rywalizacji tego zespołu w poprzednim sezonie kończyła się wynikiem -2,5 gola. Wydaje mi się, że na starcie rozgrywek będzie tak samo. Oszacowanie szans na to, która drużyna ma większe predyspozycji do zwyciężenia tego pojedynku, będzie trudne. Zawsze istnieje możliwość sprawdzenia szczegółowych statystyk, które są dostępne na Superbet.

Weekend w mieście – sprawdź, co będzie się działo w Kielcach!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

emkielce 1

emkielce 2

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO