Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

BIZNES

Jak szybko i tanio zaplanować wypad na weekend. Materiał Partnera

wtorek, 24 marca 2020 15:34 / Autor: Radio eM
Jak szybko i tanio zaplanować wypad na weekend. Materiał Partnera
Jak szybko i tanio zaplanować wypad na weekend. Materiał Partnera
Radio eM
Radio eM

Wiosna skłania do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Warto wykorzystać ten czas, aby rozruszać ciało i dostarczyć naszemu mózgowi nowych bodźców, dzięki którym zyskamy energię i pozytywne nastawienie do życia. Jak tanio zorganizować szybki wyjazd na weekend? Oto kilka sprawdzonych sposobów.

 Z dala od miasta

Wiosną warto postawić na wyjazdy na tereny oddalone od miejskiego zgiełku i zanieczyszczeń. W Polsce jest mnóstwo pięknych i stosunkowo mało uczęszczanych przez turystów. Wystarczy dobrze poszukać, aby znaleźć urokliwy zakątek gdzieś pośród drzew czy gór. Przykładem takich miejsc mogą być na przykład okolice Bystrzycy Kłodzkiej, gdzie piękne okoliczności przyrody zachęcają do pieszych wycieczek. Wyjątkowym miejscem może być również Dolina Baryczy, gdzie spędzimy miło czas pośród pól, łąk i jezior. Miejsce to będzie prawdziwą gratką dla miłośników fauny i flory. Warto bowiem wiedzieć, że w Dolinie Baryczy znajduje się największy w Polsce rezerwat ornitologiczny “Stawy Milickie”. Ci, którzy wolą wycieczki górskie, z pewnością powinny wziąć pod uwagę wyjazd w okolice Babiej Góry, gdzie znaleźć można wiele tras pieszych o różnym stopniu trudności. Sezon trekkingowy rozpoczyna się tam już w marcu. Podobnych miejsc jest w Polsce mnóstwo, wystarczy dobrze poszukać kierując się własnymi upodobaniami. 

Nocleg 

Planując wyjazd na weekend warto rozejrzeć się za schroniskami oraz prywatnymi kwaterami, które o tej porze roku oferują całkiem atrakcyjne ceny. Za dobę d osoby możemy zapłacić od 30 do 50zł, więc dwie noce będą nas kosztowały maksymalnie 100zł. Warto jednak pamiętać, że ceny noclegów będą rosły od maja, zaczynając od długiego weekendu, w czasie którego miejsca turystyczne są niezwykle mocno eksploatowane. Kolejnym takim weekendem mogą być okolice Bożego Ciała. Jeśli więc w tym czasie planujemy wyjazd, powinniśmy zarezerwować nocleg z dużym wyprzedzeniem, gdyż tydzień przed wyjazdem znajdziemy raczej tylko najdroższe lub najmniej atrakcyjne oferty.

Wyżywienie

Wyjazd na weekend to zaledwie dwa dni, na które możemy zabrać własny prowiant i małą, turystyczną kuchenkę. Wystarczy zabrać ze sobą pieczywo, kostkę sera żółtego, ogórki kiszone i pomidora i mamy gotowe kanapki na śniadanie. Aby przygotować ciepły posiłek, możemy zabrać ze sobą przyrządzony wcześniej w domu bigos i podgrzać go w menażce lub usmażyć kiełbaski na ognisku. Dwa dni takiej terenowej diety nikomu nie zaszkodzą, a jeśli dobrze się do tego przygotujemy, nie odczujemy różnicy w naszym codziennym jadłospisie. Nie zapomnijmy natomiast o zabraniu ze sobą zapasu wody do picia, o którą może być trudno na szlaku czy na terenach, na których sklepy oddalone są od siebie o wiele kilometrów.

Samo wyżywienie i woda na taki weekendowy wyjazd wyniesie nas maksymalnie 100zł na osobę.

Atrakcje dla zmysłów

Wypad na łono natury to doskonała okazja, aby zbliżyć się do przyrody. Warto na taki wyjazd zabrać ze sobą lornetkę, pooglądać ptaki, dzikie zwierzęta, dowiedzieć się czegoś więcej o roślinach, które spotykamy na szlaku. Jeśli na wycieczkę zabieramy również dzieci, będzie to dla nich świetna lekcja biologii i przy okazji doskonała rozrywka. 

Na taki weekendowy wyjazd możemy wydać około 300-500zł za osobę, jeśli dobrze się do niego przygotujemy. W kwocie tej znajdzie się zarówno nocleg, podróż, jak i wyżywienie. Jeśli postanowiliśmy zorganizować taki wyjazd spontanicznie i nie mamy na ten cel zgromadzonych oszczędności, wsparciem finansowym może być szybka pożyczka przez internet, którą możemy otrzymać nawet w ciągu jednego dnia. Za tę stosunkowo niewielką kwotę możemy spędzić czas w otoczeniu budzącej się do życia przyrody i jednocześnie zapomnieć na chwilę o codziennych obowiązkach i problemach, ciesząc się pięknem natury i świeżym, orzeźwiającym powietrzem. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO