Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Z pauzy kartkowej do pierwszego składu. Jak wygląda sytuacja kadrowa przed Radomiakiem?

środa, 17 kwietnia 2024 10:23 / Autor: Michał Gajos
Z pauzy kartkowej do pierwszego składu. Jak wygląda sytuacja kadrowa przed Radomiakiem?
Z pauzy kartkowej do pierwszego składu. Jak wygląda sytuacja kadrowa przed Radomiakiem?
Michał Gajos
Michał Gajos

Nono, Petrow, Godinho, na pewno bez tych zawodników Korona Kielce będzie musiała sobie radzić w meczu z Radomiakiem Radom. Czy tu lista się zamyka?

W ostatnim meczu z Wartą Poznań poważnej kontuzji doznał Marcus Godinho. Kanadyjczyk zerwał przednie więzadło w kolanie, przez co wypadł z gry najprawdopodobniej do końca roku. Tak samo sprawa ma się u Nono, który dwa tygodnie wcześniej ucierpiał w podobny sposób na jednym z treningów.

Z pozytywów, do kadry meczowej wrócił ostatnio Mariusz Fornalczyk. Podczas batalii z Radomiakiem Kamil Kuzera będzie mógł także skorzystać z wracających po odpokutowaniu pauzy kartkowej: Yoava Hofmeistera, Jacka Podgórskiego i Bartosza Kwietnia i jak zdradził, cały tercet rozpocznie piątkowy bój od pierwszej minuty.

– Zmiany będą, bo po takim meczu trzeba reagować. Jesteśmy w sytuacji, która nie sprzyja pozytywowi, ale trzeba to odciąć grubą kreską, bo wielu ludzi w tym mieście widzi w nas mimo wszystko bohaterów – zaznaczył szkoleniowiec Korony.

Nadal dużą niewiadomą jest występ Miłosza Trojaka, który w pojedynku ze Stalą Mielec stłukł żebra. – Miłosz Trojak dochodzi do siebie, myślę, że dziś wejdzie w normalny trening. Zastanowimy się, czy będziemy z niego korzystać – powiedział Kamil Kuzera.

W centralnej strefie defensywy powinniśmy z kolei zobaczyć Piotra Malarczyka. Wychowanek Korony osłabił drużynę w meczu z Wartą, opuszczając boisko z rozciętym łukiem brwiowym. „Malar” trenuje jednak normalnie, więc jego ewentualny występ wydaje się niezagrożony.

Pełną jedenastkę Złocisto-Krwistych poznamy około półtorej godziny przed premierowym gwizdkiem arbitra. Ten wybrzmi o godz. 18:00.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO