Świetny mecz Chorwacji. Strlek z MVP

czwartek, 21 stycznia 2016 22:26 / Autor: Damian Wysocki

Reprezentacja Chorwacji od zwycięstwa rozpoczęła zmagania w rundzie głównej Mistrzostw Europy Piłkarzy Ręcznych 2016. Zespół Manuela Strleka i Ivana Cupicia pokonał 34:24 Macedonię, „Manu” został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania.

Czwartkowe starcie w krakowskiej Tauron Arenie lepiej rozpoczęli Chorwaci, którzy po 10. minutach prowadzili już 7:1. W kolejnych fragmentach mecz był bardziej wyrównany, ale podopieczni Zeljko Babicia utrzymywali bezpieczną przewagę, po 30. minutach było 17:12 dla Chorwatów.

W drugiej połowie Mistrzowie Europy z 2010 roku sukcesywnie powiększali swój dorobek i ostatecznie w całym meczu zwyciężyli 34:24.

Bardzo dobre spotkanie w barwach Chorwacji rozegrał skrzydłowy Vive Tauronu Kielce – Manuel Strlek, który rzucił pięć bramek popisując się przy tym stuprocentową skutecznością. „Manu” uznany został za najlepszego gracza meczu. Ivan Cupić na boisku pozostawał w cieniu klubowego kolegi. Skrzydłowy zdobył jedną bramkę, notując trzydziesto trzyprocentową skuteczność.

Chorwacja na swoim koncie w grupie I ma cztery punkty. Kolejnym rywalem podopiecznych Zeljko Babicia będzie Francja. Ten mecz zostanie rozegrany w sobotę, o 18.15 – tuż przed starciem Polski z Norwegią.

Tag: Euro 2016