Złoto Reichmanna, srebro Aguinagalde

niedziela, 31 stycznia 2016 18:07 / Autor: Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

W finałowym spotkaniu Mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych reprezentacja Niemiec wygrała z Hiszpanią 24:17. Tym samym do Kielc ze złotym medalem wróci skrzydłowy Tobias Reichmann, a ze srebrnym obrotowy Julen Aguinagalde.

Choć to Hiszpania była zdecydowanym faworytem finałowego starcia, to już po 10 minutach, po kapitalnej bramce Reichmanna nasi zachodni sąsiedzi prowadzili 5:1. Zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego mieli ogromne problemy z przedarciem się przez szczelną niemiecką defensywę. Do przerwy drużyna Aguinagalde rzuciła zaledwie 6 bramek, mając zaledwie 33% skuteczności w ataku. Jednak nie wszystko było jeszcze stracone, bo Niemcy też nie imponowali w ataku, a na ich koncie było 10 bramek.

Dopiero w drugiej połowie podopieczni Dagura Sigurdssona włączyli wyższy bieg. Gdy Hiszpanie szukali sposobu na rozpracowanie ich obrony, ci spokojnie rzucali kolejne bramki. Gdy w 45 minucie przy wyniku 16:9 Manolo Cadenas wziął czas, niemieccy zawodnicy schodzili na przerwę z rękami uniesionymi w geście triumfu. Genialne zawody grał wybrany do najlepszej siódemki Euro, bramkarz Andreas Wolff, który przez praktycznie cały mecz bronił ze skutecznością 50%. Hiszpanie nie byli już w stanie nawiązać walki i przegrali wielki finał różnicą 7 bramek.

Niemcy – Hiszpania 24:17 (10:6)

Tobias Reichmann - 3 gole na sześć prób skrzydłowego Vive Tauronu Kielce w finale. Nie wykorzystał dwóch karnych. Zanotował również przechwyt.

Julen Aguinagalde - Finał zakończył z zerowym dorobkiem bramkowym. Wywalczył trzy karne.

Tag: Euro 2016