Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Lech z poważnymi problemami kadrowymi: „Jest nas tak mało”

piątek, 24 maja 2024 12:52 / Autor: Michał Gajos
Lech z poważnymi problemami kadrowymi: „Jest nas tak mało”
Fot. Grzegorz Ksel
Lech z poważnymi problemami kadrowymi: „Jest nas tak mało”
Fot. Grzegorz Ksel
Michał Gajos
Michał Gajos

W najbliższą sobotę zakończy się sezon 23/24 PKO Ekstraklasy. Korona nadal walczy o utrzymanie, aby tego dokonać, musi wygrać w Poznaniu z Lechem. Ten ma być zdziesiątkowany przed starciem z Koroniarzami oraz martwić się o potyczkę rezerw.

Dla kielczan będzie to mecz o wszystko, dla Lecha – starcie o „pietruszkę”. W kuluarach przewijają się głosy, że przy Bułgarskiej ma być gorąco, ale nie z uwagi na świętowanie dobrego sezonu przez Kolejorza, a frustrację zawiedzionych kibiców.

Wiele wskazuje na to, że sympatycy gospodarzy mogą wylewać swoje żale na piłkarzy, którzy byli na dalszym planie przez większość kampanii. Wszystko przez problemy kadrowe, o których przed sobotnim starciem informował Mariusz Rumak, trener Lecha.

– Nie odpowiem na personalia, ale jest to na tyle kluczowe, jest nas tak mało, że mogłoby dużo zmienić w przygotowaniach trenera Kuzery. Kolejne problemy się pojawiają, ale potrzebuje jedenastu zawodników, aby grać – przyznał opiekun poznaniaków.

Rumak dodał jednak, że jego zespół zrobi wszystko, aby zakończyć rozgrywki zwycięstwem. – Jesteśmy nastawieni na zwycięstwo, bo chcemy wygrywać na swoim stadionie.

W kontekście najbliższego starcia mówi się także o ważnym meczu drugoligowych rezerw, które w ten weekend zagrają z Polonią Bytom o utrzymanie. Czy to wymusi kolejne rotacje w składzie pierwszej drużyny?

Odpowiedź w sobotę od godz. 17:30. Transmisja w Radiu eM Kielce.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO