Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

„Kielecki Nazaret” znowu na czele świętokrzyskich liceów

piątek, 13 stycznia 2023 15:16 / Autor: Łukasz Czerwiak
„Kielecki Nazaret” znowu na czele świętokrzyskich liceów
Fot. Wojciech Dudkowski
„Kielecki Nazaret” znowu na czele świętokrzyskich liceów
Fot. Wojciech Dudkowski
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej, kolejny raz znalazło się w czołówce najlepszych szkół średnich w kraju – tak wynika z najnowszego rankingu "Perspektyw". To niejedyna placówka z naszego regionu w pierwszej setce zestawienia.

Od lat Kielecki Nazaret znajduje się w gronie najbardziej prestiżowych liceów w Polsce. Jednak w porównaniu z ubiegłymi latami, szkoła znacznie obniżyła swoją pozycję. W 2019 i 2021 roku zajęła 12 miejsce, a w 2020 była nawet w pierwszej dziesiątce, gdyż plasowała się na szóstej pozycji. Tym razem w Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2022 placówka prowadzona przez nazaretanki znalazła się na 22 miejscu.

Duży progres w porównaniu z ubiegłymi latami zaliczyło II LO im. Jana Śniadeckiego. Awansowało ono w porównaniu z ubiegłym rokiem o 20 miejsc. „Śniadek” znalazł się w pierwszej setce zestawienia i uplasował się na 93 pozycji.

Podium w naszym województwie zamyka VI Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Kielcach. Jednak w jego przypadku nie można mówić o radości. Po rokrocznych awansach szkoła spadła o 33 miejsca. W ogólnopolskim rankingu „Słowak” znalazł się na 135 pozycji.

Najlepsze spoza kieleckich szkół średnich okazało się Niepubliczne LO im. Stanisława Konarskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. W wojewódzkim rankingu zajęło czwarte miejsce. Placówka znalazła się trzy miejsca za kieleckim VI LO.

Ogólnopolskie podium w porównaniu z ubiegłym rokiem nie zmieniło się. Najlepszym liceum w Polsce okazało się XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. Drugie miejsce zajęło Uniwersyteckie LO w Toruniu, a tuż za nim XIII LO w Szczecinie.

Świętokrzyskie szkoły w zestawieniu:

RankingLiceów2023

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO