Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MUZYKA

Mark Knopfler’s Guitar Heroes

poniedziałek, 25 marca 2024 09:30 / Autor: Michał Sierlecki
Mark Knopfler’s Guitar Heroes
Mark Knopfler’s Guitar Heroes
Michał Sierlecki
Michał Sierlecki

Mark Knopfler przedstawia nową, specjalną wersję swojego utworu ‘Going Home (Theme From Local Hero)’, którego celem jest zbieranie funduszy na fundację Teenage Cancer Trust oraz jej amerykańską część Teen Cancer America wspierające młode osoby zmagające się z nowotworami. W nagraniu tego singla brała bezprecedensowa ilość najlepszych gitarzystów w historii. Powiedzieć o tych muzykach ‘legendy’ to mało: David Gilmour, Ronnie Wood, Slash, Eric Clapton, Sting, Joan Armatrading, Bruce Springsteen, Pete Townshend, Nile Rodgers, Joan Jett, Brian May, Tony Iommi, Sam Fender. I to nie wszyscy!

Utwór otwiera ostatnie zarejestrowane w studio nagranie Jeff’a Becka’a, który zmarł 10 stycznia 2023 roku. Wykonuje go zespół "Mark Knopfler’s Guitar Heroes", a za jego produkcję odpowiedzialny jest wieloletni współpracownik lidera - Guy Fletcher (to on zebrał wszystkie nagrania o uczestniczących w projekcie muzyków i skonstruował z nich 9 minutowy utwór).

Roger Daltrey z The Who, honorowy patron Teenage Cancer Trust i współzałożyciel Teen Cancer America (razem z Pete’em Townshend’em), zagrał w tym utworze na harmonijce, a na perkusji wystąpili: ex Beatles - Ringo Starr i jego syn Zak Starkey (ich nagrania zmieniają się na utworze i płynnie przechodzą w jedno pasmo, pokazując rodzinny styl). Niesamowita i oryginalna partia basu została zagrana przez Stinga.

Singiel dostępny jest w wersji CD, winylowej (z grawerowaną stroną B), do pobrania oraz w streamingu.

Wpływy netto z tego projektu zasilą organizacje charytatywne "Teenage Cancer Trust" oraz jej amerykańską część "Teen Cancer America".

 

źródło: BMG Entertainment

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO