Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Zmiany w budżecie zatwierdzone. Miasto dołoży do trwających inwestycji

czwartek, 09 listopada 2023 12:35 / Autor: Weronika Karyś
Zmiany w budżecie zatwierdzone. Miasto dołoży do trwających inwestycji
Zmiany w budżecie zatwierdzone. Miasto dołoży do trwających inwestycji
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Trwa listopadowa sesja kieleckiej rady miasta. Tradycyjnie, rozpoczęła się ona od projektów uchwał dotyczących budżetu. Tym razem jednak zmiany były znaczące.

Chodziło o przesunięcie wydatków oraz dołożenie pieniędzy do trwających w mieście inwestycji. Wśród nich między innymi Inteligentnego Systemu Transportowego, który - jak wiadomo - jest mocno opóźniony.

– Pierwotnie inwestycja miała się zakończyć w sierpniu 2022 roku. Do tej pory pojawiły się trzy aneksy terminowe, których powodem była pandemia i wojna na Ukrainie. Za pierwszym razem przedłużyliśmy termin do maja 2023, później do sierpnia 2023. Obecnie obowiązuje termin 11 grudnia 2023 – informuje Grzegorz Staszewski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Podczas sesji radni zwrócili uwagę na fakt, że zakończenie ITS-u w ciągu miesiąca jest praktycznie niemożliwe, bo gołym okiem widać, że wykonawca jest w przysłowiowym lesie.

– Można odnieść wrażenie, że zamiast karania wykonawcy są wynagradzani za niewykonywanie terminowo inwestycji. Dzisiaj podwyższamy budżet o w sumie blisko dziewięć milionów złotych dla wszystkich inwestycji, które nie zostaną wykonane w pierwotnych terminach – zaznacza radny Marcin Stępniewski.

Projekt uchwały dotyczący zmian w budżecie został finalnie przyjęty.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO