Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Zamknięcie Wojska Polskiego i zmiany w kursowaniu autobusów

środa, 01 lutego 2023 13:16 / Autor: Weronika Karyś
Zamknięcie Wojska Polskiego i zmiany w kursowaniu autobusów
kielce.eu
Zamknięcie Wojska Polskiego i zmiany w kursowaniu autobusów
kielce.eu
Weronika Karyś
Weronika Karyś

W najbliższy poniedziałek, 6 lutego, zostaną wprowadzone kolejne zmiany w organizacji ruchu na ulicy Wojska Polskiego. W związku z prowadzonym remontem z utrudnieniami muszą się liczyć nie tylko kierowcy, ale również pasażerowie autobusów.

– Ulica Wojska Polskiego zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego na odcinku od wyjazdu z pętli na Bukówce do skrzyżowania z ulicą Klecką (bez skrzyżowania). Objazd odcinka w obu kierunkach zostanie wyznaczony przez Wojska Polskiego, Mójczę, ulicę Prostą, Wikaryjską, Sandomierską, Źródłową, Tarnowską i Pileckiego – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Zamknięcie dla ruchu kołowego ulicy Wojska Polskiego jest spowodowane przede wszystkim wysokim stopniem skompilowania prac.

– Także warunkami gruntowymi na odcinku robót „na górce”, pomiędzy pętlą autobusową a ulicą Klecką. W związku ze znaczną zmianą niwelety na tym fragmencie ulicy konieczne jest wykonanie prac w zakresie rozbiórki istniejącej konstrukcji jezdni, wykonanie wykopów dochodzących lokalnie do głębokości ponad trzech i pół metra, wykonanie kanalizacji deszczowej, muru oporowego, konstrukcji drogi wraz z nawierzchnią – wyjaśnia Skrzydło.

– Przy tak znacznych różnicach wysokości próba utrzymywania ruchu w bezpośrednim sąsiedztwie wykopu byłaby skrajnie niebezpieczna ze względu na ryzyko osunięcia skarp i stanowiłaby zagrożenie dla użytkowników drogi – dodaje.

Wspomniana organizacja ruchu będzie obowiązywać przez pięć miesięcy. W tym czasie zmianie ulegną również rozkłady jazdy komunikacji miejskiej.

Od 6 lutego zawieszone zostanie bowiem kursowanie autobusów linii numer 11. Zastąpi ją linia Z11 (w relacji do Borkowa i Sukowa Babie) oraz 33 (w relacji do Sukowa babie). Trasy linii numer 33 i 25 zostaną skrócone do pętli na Bukówce. Tę drugą zastąpi linia numer Z25 (będzie obsługiwać ulicę Klecką).

z11zmiany.jpg

z25zmiany.jpg

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO