Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Wyjątkowe zajęcia dla rodziców z dziećmi w Muzeum Zabawek

czwartek, 13 kwietnia 2023 14:59 / Autor: Weronika Karyś
Wyjątkowe zajęcia dla rodziców z dziećmi w Muzeum Zabawek
KIELCE.EU
Wyjątkowe zajęcia dla rodziców z dziećmi w Muzeum Zabawek
KIELCE.EU
Weronika Karyś
Weronika Karyś

„Kołysz, bujaj i przytulaj” to nowy cykl zajęć, w których maluchy, razem ze swoimi rodzicami, mogą uczestniczyć od pierwszych dni życia. Spotkania odbywają się w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Ich celem jest wspieranie integracji sensorycznej maluchów.

Podczas zajęć opiekunowie poznają zabawy, które pozwolą im świadomie wspierać rozwój swoich pociech. Wszystko pod czujnym okiem specjalistów.

– Podczas realizacji projektu „Buduj swój emocjonalny dobrostan w Muzeum Zabawek i Zabawy” okazało się, że jest bardzo duża potrzeba, by zorganizować zajęcia dla dzieci do trzech lat i postanowiliśmy na nią odpowiedzieć – mówi Ilona Daria Dyktyńska, dyrektor Muzeum Zabawek i Zabawy.

Pierwsze zajęcia z fizjoterapeutką już się odbyły.

– Ich głównym założeniem było obalenie mitu jakoby bujanie, kołysanie i noszenie dzieci było czymś niekorzystnym. Miały one charakter praktyczny. Starałam się pokazać rodzicom, jak mogą bawić się ze swoimi dziećmi tak, by pociechy czerpały z tego jak najwięcej korzyści. Jeden z chłopców na początku zajęć był mocno pobudzony, po ćwiczeniach znacznie się wyciszył. Taki był właśnie cel – mówi Izabela Dudek-Pękala, fizjoterapeutka z kieleckiej poradni Engram.

Drugie zajęcia zostały zaplanowane na 19 kwietnia (o 10:30 dzieci w wieku 0-12 miesięcy, o 13:00 dzieci w wieku 2-3 lata). Będą poświęcone kołysankom.

– Gościem specjalnym będzie Marianna Śmiłowska z Marzysza. Jest to śpiewaczka, specjalistka od kołysanek, która przybliży świętokrzyskie piosenki do snu dla dzieci. Rodzice będą mogli usłyszeć je w oryginalne, a także spróbować nauczyć się zaśpiewać czy zanucić. Będzie też gimnastyka oddechowa – mówi Iwona Furmańczyk, koordynatorka projektu.

Liczba miejsc na kwietniowe spotkanie jest ograniczona. Rezerwacji można dokonać pod numerem telefonu: 690 559 979. Ich koszt to 30 złotych.

Kolejne zajęcia zaplanowano w maju i czerwcu. O ich tematyce, godzinach i zapisach będziemy informować na bieżąco.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO